ایرنا/ سرپرست اداره کل راهداری حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: ۲۶ کیلومتر از راه‌های شهرستان مرزی رازوجرگلان در یک سال عملکرد دولت سیزدهم با بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار آسفالت شد.

محمد مشتری، سرپرست اداره کل راهداری حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی اظهار کرد: از این میزان راه‌های روستایی، ۹ کیومتر مربوط به آسفالت روستاهای اشرفدره، گرکز تا دویدوخ، تازه قلعه تا دربند و هفت کیلومتر نیز مربوط محور باغلق تا جرگلان است.
وی افزود: ۱۰ کیلومتر دیگر نیز مربوط به محور روستاهای سوخسوهاشم تا راستقان است.
مشتری با اشاره به ایمن سازی چهار نقطه حادثه خیز در رازوجرگلان گفت: از این چهار نقطه ایمن شده، دو نقطه در تنگه ترکمن یک نقطه در نزدیکی روستای کاریز و یک نقطه نیز قبل از روستای گوی نیک است.
سرپرست اداره کل راهداری حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی یادآور شد: خط کشی، شیارهای لرزاننده عرضی و طولی محور با اولویت نقاط پر خطر و برطرف کردن معایب و بازسازی حفاظ ها و اصلاح سه راهی جرگلان از دیگر اقدامات در حال انجام این شهرستان مرزی است.
وی با اشاره به ساخت پل برای تسهیل رفت و آمد اهالی مرزنشین، گفت: در سالجاری ۲۶ میلیارد ریال برای تعمیرات و دیوار ساحلی پل شهر یکه سعود در بخش جرگلان هزینه شد.
مشتری اضافه کرد: اینک نیز روند ساخت پل بخش غلامان با ۱۵ میلیارد ریال و پل یوقان برج با ۲۲ میلیارد ریال آغاز شده است.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today