ایرنا/ مدیرکل گمرک پرویزخان گفت: تجارت خارجی در نیمه نخست امسال از این مرز رسمی به عراق به یک میلیارد و ۲۹۰ میلیون و ۵۶۴ هزار و ۹۶۱ دلار رسید.

قاسم مطلبی، مدیرکل گمرک پرویزخان اظهار کرد: ارزش وزنی کالاهای صادر شده در ۶ ماه اول امسال از مرز رسمی پرویزخان در مجموع یک میلیارد و ۶۷۸ میلیون و ۵۲۴ هزار و ۱۰۶ تن است.
وی اظهار کرد: از مجموع تجارت خارجی انجام شده در ۶ ماه نخست امسال در مجموع ۹۳۳ میلیون و ۲۱۴ هزار و ۷۶۸تن کالا به ارزش ۳۹۵ میلیون و ۷۳۴ هزار و ۵۵۰ دلار صادرات در قالب ۱۷هزار و ۱۹۳ اظهارنامه بوده است.
مدیرکل گمرک پرویزخان ادامه داد: عمده کالاهای صادر شده از این مرز رسمی به عراق، میوه و تره بار، لبنیات، کیک و کلوچه، مصنوعات فلزی، مصنوعات پلاستیکی، سنگ، کاشی و مصالح ساختمانی بوده است.
وی اضافه کرد: همچنین در ۶ ماه نخست امسال در مجموع سه میلیون و ۴۲۴هزار و ۷۰۰ تن کالا به ارزش پنج میلیون و ۵۰۸ هزار و ۴۰۱ دلار از مرز رسمی پرویزخان وارد کشور شده که شامل ضایعات آلومینیوم و پلاستیک بوده است.
مطلبی گفت: همچپنین از مجموع تجارت خارجی در نیمه نخست امسال ۸۷ میلیون و ۶۴۳هزار و ۹۷۴تن کالا به ارزش ۴۹۱میلیون و ۱۴۸هزار و ۳۵۱ دلار ورود موقت و چهار میلیون و ۹۲۷ هزار و ۸۲۰ دلار به ارزش ۴۶۱ هزار و ۴۸۰ تن خروج موقت بوده است.
او اظهار کرد: پنج میلیون و ۹۳۴ هزار و ۸۶۷ تن کالا به ارزش ۲ میلیون و ۵۷۰ هزار و ۴۳۱ دلار مربوط به ترانزیت داخلی و هشت میلیون و ۴۷۶هزار و ۸۵۰ تن کالا به ارزش ۸۰ میلیون و ۱۷۰ هزار و ۸۹۳ دلار نیز مربوط به ترانزیت مقصد در ۶ ماه اول سال ۱۴۰۱ بوده است.
مدیرکل گمرک پرویزخان ادامه داد: فعالان اقتصادی در این مرز رسمی و شاهراه اقتصادی از تجار و تولید کنندگان تا کارکنان و پرسنل گمرک و سایر نهادها و ادارات هم سو با مجموعه‌ گمرک و نیروهای مسلح در چنین شرایط اقتصادی و وجود تحریم‌های ظالمانه برای رونق کشور سخت کوشانه تلاش می کنند.
مطلبی یادآور شد: گمرک به عنوان مرزبان اقتصادی تمام تلاش خود را پیش گرفته تا در  راستای سیاست‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی حرکت کند.
استان کرمانشاه در مجموع ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و در امتداد این مرز ۲ مرز رسمی و پنج بازارچه مرسی فعال است و سالانه بیش از سه میلیارد دلار کالا از این مرزها به خارج از کشور صادر می‌شود.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today