فارس/ رئیس پلیس راهور استان اصفهان با بیان اینکه پارکینگ‌های شهر اصفهان از موتورسیکلت‌های متخلف اشباع شده است، گفت: با وجود برخورد پلیس، رفع معضل موتورسواران متخلف به فرهنگ‌سازی و همکاری نهادهای فرهنگی و خانواده‌ها نیاز دارد.

محمدرضا محمدی، رئیس پلیس راهور استان اصفهان با اشاره به تمهیدات پلیس راهور برای جلوگیری از تردد موتورسواران در خطوط اتوبوس بی آر تی اظهار کرد: این معضل قصه پر غصه‌ای است که پلیس به آن اذعان دارد و دلیل اینکه بخش عمده‌ای از موتورسواران به خود اجازه تخلف می‌دهند ضعف قانون در این حوزه است.
وی با اشاره به برخورد با موتورسواران متخلف افزود: از یک سو این متخلفان خود را مقید به قانون نمی‌دانند و از سوی دیگر برخورد قانونی پلیس با این افراد به دلیل نبود ساز و کار لازم کمی دشوار است، پلیس راهور در گذشته نه چندان دور طرح‌هایی برای موتورسواران متخلف اجرا کرد و حتی در شرایط دشواری که همکاران ما آسیب می‌دیدند با متخلفان برخورد می‌کرد اما این موضوع مورد انتقاد بسیاری از شهروندان بود که چرا پلیس با این موتورسواران اینچنین برخورد می‌کند.
محمدی بیان کرد: در حالی که سؤال این است با موتورسواری که از خطوط بی آر تی، پیاده‌رو و خلاف جهت تردد می‌کند یا تک چرخ می‌زند و یا از چراغ قرمز عبور می‌کند و آرامش مردم را بر هم زند و حتی توجه‌ای به ایست پلیس ندارد و به پلیس و قانون بی‌احترامی کند، چگونه می‌توان برخورد کرد، اگر راهکار و طرحی وجود دارد پلیس از آن طرح استقبال می‌کند.
رئیس پلیس راهور استان اصفهان تصریح کرد: پلیس در حال حاضر نیز با موتورسواران متخلف به ویژه افرادی که تخلف امنیتی دارند و با هنجارشکنی آرامش شهروندان را سلب می‌کنند و یا موتورهای دارای پلاک ناخوانا، قدیمی و مخدوش دارند، برخورد می‌کند.
وی با اشاره به اینکه پارکینگ‌های شهر اصفهان از موتورسیکلت‌های موتورسواران اشباع شده است، خاطر نشان کرد: همکاران ما در حوزه انتظامی و راهنمایی و رانندگی برای ایجاد آرامش شهر تلاش می‌کنند و از شهروندان نیز انتظار داریم اگر پلیس با موتورسواران متخلف برای حفظ جان خودشان و امنیت برخورد می‌کند پلیس را مورد انتقاد قرار ندهند.
محمدی گفت: معضل موتورسیکلت سواران متخلف نیاز به فرهنگ‌سازی دارد از این رو سازمان‌هایی که در حوزه آموزش و فرهنگ‌سازی مسؤولیت دارند و همچنین خانواده‌ها باید به پلیس در این زمینه کمک کنند.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today