ایسنا/ مدیرکل منابع‌ طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: اغلب مشکلات به حریم شهرها برمی‌گردد و این موضوع حتماً باید پیگیری شود.

خلیل آقاجانلو، مدیرکل منابع‌ طبیعی و آبخیزداری استان زنجان اظهار کرد: سعی می‌شود کارها را دقیق و درست انجام دهیم. همچنین در خصوص کاداستر خوب پیش می‌رویم و در مراحل نهایی کار هستیم.
وی افزود: هدف اصلی ما این است که اسناد دفترچه‌ای تبدیل به تک‌برگی شود. نقشه رفع تداخل مبنا است و به راحتی می‌توان به نقشه اراضی دولتی دست پیدا کرد و شهرستان‌ها می‌توانند به راحتی پیگیر این مسئله باشند.
آقاجانلو با بیان اینکه باید نسبت به کارها تعصب داشته باشیم، تصریح کرد: یکی از مباحث مهم مسئله انتقال اسناد در حریم شهر است. اغلب مشکلات به حریم شهرها برمی‌گردد و این موضوع حتماً باید پیگیری شود. مصوبه شورای حفظ بیت‌المال هم این است که حفاظت در حریم شهر به عهده راه و شهرسازی است.
عباس عباسی، فرمانده یگان حفاظت منابع‌ طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با بیان اینکه تا به امروز گزارش واصله به سامانه اخبار ۱۵۰۴ به تعداد ۴۳۷ مورد بوده است، عنوان کرد: پارسال پیشگیری از تصرف ۳۱ مورد و امسال ۷۸ مورد داشتیم. همچنین کشفیات ما پارسال ۱۰ مورد و امسال ۳۵ مورد بوده است.
عباسی بیان کرد: پاسخگو نبودن به موقع به گزارش‌ها، تاخیر در پاسخ‌گویی به یگان‌ها، ضعف کشفیات در اغلب شهرستان‌ها به جز زنجان و طارم، ضعف در انعکاس عملکرد به یگان حفاظت و ضعف آموزش حقوقی از سری مشکلات موجود است.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today