ایسنا/ سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران گفت: در سال زراعی جاری ۵۸ هزار و ۷۳۸ هکتار اراضی شالیزاری استان به کشت مجدد برنج و ۴۰ هزار و ۳۹۲ هکتار به پرورش رتون اختصاص یافت که در مجموع ۹۹ هزار و ۱۳۰ هکتار از شالیزارهای مازندران زیر کشت دوم برنج رفت.

احسان عباسپور، سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران، با اعلام این خبر اظهار کرد: امسال کشت مکانیزه برنج در ۱۴۰ هزار و ۹۰۴ هکتار اراضی شالیزاری استان انجام شد.
وی از برداشت برنج در کشت اول در ۲۱۴ هزار و ۳۳۸ هکتار اراضی شالیزاری‌ مازندران خبر داد و گفت: ۲۰۶ هزار و ۴۰۲ هکتار از شالیزارهای استان به صورت مکانیزه برداشت شد.
عباسپور با اشاره به فعالیت ۱۸۷ واحد بانک نشای برنج در این استان، افزود: مبارزه با علف‌های هرز در ۴۲۸ هزار و ۲۱۶ هکتار، کرم ساقه خوار برنج در ۱۴۶ هزار و ۱۶۳ هکتار و بلاست برگ و خوشه در ۱۱۸ هزار و ۵۲۵ هکتار اراضی شالیزاری استان انجام شد.
این مسئول با اشاره به بیمه زراعت برنج در ۳۳ هزار و ۶۳۶ هکتار اراضی شالیزاری استان، تصریح کرد: ۸۴ هزار و ۳۹۸ تن کود شیمیایی بین کشاورزان شالیکار استان توزیع شد.
عباسپور میزان آب ذخیره شده سدهای استان را در حال حاضر ۱۷۶ میلیون مترمکعب و آب‌بندان‌ها را ۲۴۱ میلیون مترمکعب اعلام کرد و گفت: مازندران با ۲۱۵ هزار هکتار اراضی شالیزاری، ۴۲ درصد برنج کشور را تولید می کند.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today