مهر/ مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: برغم افزایش رویت مارها در شهر اصفهان اما طی سال‌های اخیر و تا این لحظه هیچ گونه مارگزیدگی گزارش نشده است.

آتشپاد دوم ابراهیم مُطَلبی، مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه آمار رؤیت مار در شهر اصفهان در یک سال اخیر هشت درصد افزایش داشته، اظهار کرد: در ماه‌های اردیبهشت تا مرداد ماه بیشترین آمار رؤیت مار را داریم، به این دلیل که مارها در این زمان از محل زندگی خود خارج می‌شوند و خود را نشان می‌دهند اما تا زمانی که آسیبی به آن‌ها نرسانیم، مشکلی ایجاد نمی‌کنند.
وی با بیان اینکه مار همیشه از مردم فراری است و فقط نباید این حیوان را اذیت کرد، افزود: شایعه حمله مارها به اصفهان صحت ندارد و هیچ گونه مار گزیدگی در اصفهان طی سال‌های اخیر و تا این لحظه گزارش نشده است.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: همیشه شکایت رؤیت مار را داریم نه نیش مار و این حیوان به ویژه با گرم شدن هوا در منازل همجوار با مادی‌ها، زمین‌های کشاورزی و کوهستانی رؤیت می‌شود.
مطلبی با بیان اینکه محیط زندگی مار جنگل و بیشه است و مردم عادی نباید این حیوان را صید کنند، ابراز داشت: نیروهای ما با روش خاص خود آن‌ها را زنده‌گیری یا صید می‌کنند و به این شکل مشکلی برای افراد به وجود نمی‌آید.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today