تابناک/ مدیرکل میراث فرهنگی استان ایلام گفت: افتتاح طرح مجتمع گردشگری خوران واقع در شهرستان ایوان با مساحت ۱۲ هزار متر مربع و سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد ریال و پرداخت ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات مصوب، افتتاح می شود.

فرزاد شریفی، مدیرکل میراث فرهنگی استان ایلام نشست با انجمن های حرفه ای استان از جمله انجمن دفاتر، هتل ها، مهمان پذیر ها و مجتمع های بین راهی و بوم گردی، دیدار با امام جمعه و فرمانداران شهرستان ها و انجمن های دفاتر و تاسیسات گردشگری در سطح استان ایلام و همچنین تجلیل از کارکنان و پرسنل حوزه معاونت گردشگری از برنامه های تعین شده است.
وی گفت: از جمله برنامه های پیش بینی شده در هفته جهانی جهانگردی افتتاح طرح مجتمع گردشگری خوران واقع در شهرستان ایوان با مساحت ۱۲ هزار متر مربع و سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد ریال و پرداخت ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات مصوب، افتتاح سه طرح سفره خانه سنتی در شهرستان ایلام با اعتبار بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال و تسهیلات مصوب بالغ بر ۴ میلیارد ریال و افتتاح اقامتگاه بوم گردی در شهرستان چوار با حجم سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد ریال است. 
شریفی ادامه داد: مراسم گرامیداشت روز جهانی جهانگردی ۵ مهر ماه برابر ۲۷ سپتامبر و هفته گردشگری همزمان با سراسر کشور از ۵ لغایت ۱۲ مهر ماه امسال در استان برگزار می شود. 
وی مطرح کرد: به صدا درآوردن زنگ گردشگری با حضور معاون استاندار، فرماندار، مدیر کل میراث فرهنگی استان و معاونت گردشگری و سرمایه گذاری در یکی از دبیرستان های شهر ایلام، غبار روبی و تجدید میثاق با آرمان های شهدا در دومین روز از هفته گردشگری، برگزاری میز خدمت در نماز جمعه، دیدار با سالمندان و معلولین استان، بازدید از مراکز معلولین و سالمندان با شعار گردشگری و سفر برای همه، در سومین روز از هفته گردشگری، اجرای شعار هر کلاس یک تور در چهارمین روز از هفته گردشگری با حضور دانش آموزان و بازدید آن ها از هتل ها و تاسیسات گردشگری جهت آشنایی با مقوله گردشگری از دیگر برنامه‌های این معاونت است. 
وی ادامه داد: به مناسبت روز جهانی جهانگردی ویژه برنامه هایی سالانه برگزار می شود که اداره کل میراث فرهنگی استان ایلام نیز در سال جاری همسو با برنامه های اعلام شده از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مناسبت روز جهانی جهانگردی برنامه هایی را پیش بینی و اجرا می کند.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/