ایرنا/ رئیس اداره هواشناسی مهاباد از کاهش بین سه تا چهار درجه‌ای دمای هوای استان از فردا خبر داد.

اردلان محمدپور، رئیس اداره هواشناسی مهاباد بیان کرد: اشنویه با حداقل دمای پنج درجه سانتی‌گراد، خنک‌ترین شهر استان آذربایجان‌غربی در شبانه روز گذشته (ششم مهر) بود.
محمدپور اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته پلدشت با دمای ۳۴ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین شهر آذربایجان غربی بود و در همین مدت دمای هوا در مهاباد بین ۱۰ و ۳۴ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.
وی با اشاره به کاهش تدریجی دمای هوا در آذربایجان غربی افزود: از فردا جمعه دمای هوای استان بین سه تا چهار درجه سانتی‌گراد کاهش پیدا می کند و این روند تا اواسط هفته آینده تداوم خواهد داشت و در این مدت جوی آرام در منطقه حاکم است و پدیده هواشناسی خاصی روی نمی‌دهد.
محمدپور با اشاره به بارش‌های سال آبی گذشته در آذربایجان غربی ادامه داد: سال آبی گذشته به طور میانگین ۲۷۵.۲ میلی ‌متر بارندگی در آذربایجان غربی ثبت شده که در مقایسه با ۲۶۰ میلی‌متر میانگین سال قبل از آن ۶ درصد افزایش و در مقایسه با میانگین بلندمدت ۲۲ درصد کاهش یافته است.
وی اضافه کرد: در سال آبی گذشته سردشت با ثبت ۶۱۱.۱ میلی‌متر بارندگی پربارش‌ترین شهر آذربایجان غربی و پلدشت نیز با ثبت ۱۳۲.۸ میلی‌متر بارندگی کم‌بارش‌ترین شهر استان بود.  
رئیس اداره هواشناسی مهاباد گفت: سال قبل بیش از ۳۴۶ میلی‌متر بارندگی در مهاباد ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰ درصد افزایش اما نسبت به میانگین بلندمدت ۴۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today