ایرنا/ شهردار خلخال گفت: امکانات آتش‌نشانی قدیمی خلخال بسیار محدود بوده و متناسب با توسعه شهر و ساختمان‌های طبقاتی احداث شده در این شهر نیست.

ودود محمدی، شهردار خلخال اظهار کرد: به‌رغم پیگیری‌های انجام شده تنها ایستگاه آتش‌نشانی خلخال فاقد خودروی پیشرو برای امداد و نجات مصدومان حوادث بوده و از مجموع چهار دستگاه خودروی آتش‌نشانی موجود، دو دستگاه خودرو ساخت ۱۳۷۲ بوده و عمر مفید خود را از دست داده‌اند.
وی اضافه کرد: فرسودگی ناوگان آتش‌نشانی خلخال، ماموران آتش‌نشانی را رنج می‌دهد و برای تامین امکانات مورد نیاز آتش‌نشانی و تجهیز آن به امکانات روز اعتبارات محلی شهرداری جوابگو نیست. ‌
شهردار خلخال با اشاره به افزایش احداث ساختمان‌های طبقاتی در مناطق مختلف این شهر گفت: آتش‌نشانی شهرداری فاقد نردبان و امکانات اطفای حریق ساختمان‌های بلند و طبقاتی بوده و در صورت وقوع حوادث آتش‌نشانان تجهیزات اطفای حریق در ارتفاع را ندارند.
محمدی اجرای سیستم اطفای حریق در ساختمان‌های بلند و طبقاتی این شهر را با توجه به نبود امکانات اطفای حریق این ساختمان‌ها ضروری دانست و ضمن تاکید بر لزوم افزایش نظارت بر اجرای این طرح از سوی ناظران ساختمان خلخال افزود: آتش‌نشانی آماده ارائه آموزش چگونگی برخورد و مواجهه با حوادث آتش‌سوزی به ساکنان ساختمان‌های طبقاتی و آپارتمان‌نشین‌ها است.
شهردار خلخال گفت: به‌رغم فرسوده بودن ناوگان آتش‌نشانی، آتش‌نشانان شهرداری در ۶ ماه اول امسال موفق به اطفای حریق و مهار ۱۵۳ مورد اطفای حریق حوادث در سطح اماکن مسکونی، تجاری، باغ‌های میوه، مزارع کشاورزی، مراتع، کارگاه تولیدی، انبار علوفه، اراضی بایر و آتش‌سوزی خودرو شدند.
وی اظهار کرد: علاوه بر این، در این مدت ماموران ایستگاه آتش‌نشانی موفق به ارائه ۸۷ مورد خدمات امداد و نجات از جمله کمک به رهاسازی مصدومان حوادث رانندگی گرفتار شده در میان آهن پاره‌های خودروهای تصادفی، مارگیری از اماکن مسکونی، کمک به رهاسازی گرفتارشدگان در آسانسور در زمان قطعی برق، کمک به رهاسازی حیوانات خانگی گرفتار و کمک در سایر موارد مورد نیاز ارائه خدمات امداد و نجات به شهروندان خلخال شدند.
محمدی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبات سفر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به خلخال یک دستگاه خودروی آتش نشانی مجهز و پیشرفته در آینده نزدیک تحویل ایستگاه آتش‌نشانی خلخال می‌شود.
شهردار خلخال بیان کرد: ۱۱ نفر از کارکنان ایستگاه آتش‌نشانی شهر خلخال در دو نوبت کاری به‌صورت ۲۴ ساعته در امور مختلف اطفای حریق و سایر خدمات امدادی به شهروندان این شهر ارائه خدمت می‌کنند.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today