صدا و سیما/ معاون توسعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان توضیحاتی درخصوص آخرین وضعیت موزه هنر‌های معاصر اهواز و بازپس گیری آن از بخش خصوصی ارائه کرد.

ناصر چنانی، معاون توسعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: موزه هنر‌های معاصر اهواز از جمله موزه‌های مهم کشور است و مکانی برای به وجود آمدن رویداد‌های هنری در طول مدت فعالیت محسوب می‌شد. 
وی هدف اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی از ساخت و راه اندازی این موزه را افزایش سرانه فرهنگی اهواز به عنوان مرکز استان خوزستان عنوان کرد و افزود: در مدتی که فعال بود، کار‌های خوبی انجام شد.
چنانی ادامه داد: براساس قانون و شرایطی که هفت سال پیش و به موجب تاکید دولت درخصوص واگذاری این گونه اماکن به بخش خصوصی، موزه هنر‌های معاصر به این بخش واگذار شد.
معاون توسعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ۳۱ شهریورماه امسال را پایان قرارداد هفت ساله واگذاری مدیریت موزه هنر‌های معاصر اعلام و اضافه کرد: به همین سبب با بخش خصوصی و فردی که موزه را در اختیار دارد مکاتبه‌های انجام و اظهارنامه‌های حقوقی نیز ارسال شده است.
وی به انجام پیگیری‌ها برای قرار گرفتن موزه در اختیار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه خسارت‌های زیادی به ساختمان و آثار موجود در آن وارد شده است، بخش خصوصی باید براساس قراردادی که قید شده و در فضایی تعاملی آن را بازپس خواهیم گرفت.
به گفته چنانی؛ بخش خصوصی ۱۰ روز فرصت دارد نسبت به تحویل موزه هنر‌های معاصر به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اقدام کند و به‌زودی شاهد ازسرگیری فعالیت هنرمندان در این محل خواهیم بود.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan.today