رکنا/ وزنه‌برداران ارومیه تصمیم دارند از رئیس تربیت بدنی این استان به حراست وزارت ورزش و جوانان شکایت کنند.

هفته گذشته بود که در اتفاقی قابل تامل و بحث برانگیز رئیس هیئت تربیت بدنی ارومیه در روز اربعین حسینی بدون اجازه وارد حریم شخصی وزنه‌برداران این استان شد و کل اموال این هیئت را به بیرون ریخت و به اموال شخصی و خصوصی ورزشکاران هم آسیب وارد کرد که در این حادثه دو جفت کفش به ارزش 7 میلیون تومان گم شد.
پس از این حادثه نیز این سالن توسط مسئولان تربیت بدنی ارومیه در اختیار ورزشکاران بوکس قرار گرفت که این اتفاق با اعتراض وزنه‌برداران و مسئولان هیئت وزنه‌برداری استان همراه شد و در نهایت پس از چند روز کشمکش بین این اشخاص، در اتفاقی ناراحت‌کننده تصمیم گرفته شد تا برای همیشه این سالنی که تا چندی پیش برای تمرین در اختیار وزنه‌برداران بود با تعطیلی مواجه شود.
اکنون و با این اتفاق و نبود سالن تمرین برخی از وزنه‌برداران تصمیم گرفتند عطای حضور در این رشته را به لقایش ببخشند و برخی دیگر هم به سراغ شغل دیگری بروند و با توجه به این اتفاق ورزشکاران این استان تصمیم گرفتند با تنظیم نامه‌ای که در آن با شکایت از مسئولان هیئت تربیت بدنی ارومیه همراه است، در هفته آینده این نامه را نزد وزیر ورزش و همچنین حراست کل وزارت ورزش و جوانان ببرند تا در آن خواستار روشن شدن این مسئله شوند.
علی میری، از وزنه‌برداران آذربایجان غربی در واکنش به این مسئله اظهار کرد: در روز اربعین حسینی و در شرایطی که در حال عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله(ع) بودیم، رئیس تربیت بدنی شهرستان ارومیه بدون اجازه وارد حریم شخصی ما شد، سپس کل اموال این هیئت را به بیرون ریختند و حتی از این بدتر به اموال شخصی و خصوصی ورزشکاران هم آسیب بدی وارد کردند.
وی افزود: پس از این اتفاق خواستار این شدیم که سالن دوباره به ما برگردد اما متأسفانه مسئولان هیئت تربیت بدنی ارومیه تصمیم گرفتند تا این سالن را برای همیشه تعطیل کنند و اکنون هم با این اتفاق خیلی از ورزشکاران این استان تصمیم گرفته‌اند دیگر در این رشته حضور نداشته باشند. با توجه به این مسئله ممکن است در آینده‌ای نه چندان دور ارومیه که زمانی دارای مدال‌آوران در سطح جهانی بود، با نبود ورزشکار در این رشته مواجه شود.
دارنده مدال نقره وزنه‌برداری قهرمانی جهان با اشاره به اینکه تصمیم دارند برای احقاق حقانیت خود نزد وزیر ورزش بروند، بیان کرد: ما با تنظیم نامه‌ای تصمیم داریم در ابتدای امر از مسئولان هیئت تربیت بدنی ارومیه به حراست وزارت ورزش و جوانان شکایت کنیم و سپس نزد جناب سجادی برویم تا بتوانیم از رهنمون و کمک‌های او برای بازپس‌گیری دوباره سالن استفاده کنیم.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today