تسنیم/ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح جامع گردشگری این استان نهایی شده و به‌زودی تعیین تکلیف می‌شود.

سعید طالبی‌پور، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: طرح جامع گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از سال 97 پیگیری شده ولی هفته قبل کار آن انجام شد و جلسه بررسی و کارشناسی آن صورت گرفته در کارگروه گردشگری استان تصویب و سپس به برنامه و بودجه ارسال می‌شود.
وی با بیان اینکه مسئولان باید اهتمام جدی برای رونق این حوزه داشته باشند یادآور شد: باید گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد را به جایگاه واقعی خود برسانیم و این امر میسر نمی شود مگر اینکه از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم.
طالبی‌پور به نقش رسانه‌ها در معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان و همچنین بیان کمبودها و نقاط ضعف و قوت اشاره کرد و گفت: در حوزه گردشگری استان کارهای خوبی انجام شده با توجه به این که استانی نوپا در حوزه گردشگری هستیم اما ظرفیت‌های قابل توجهی داریم و همچون نگینی در جنوب و جنوب غرب کشور می‌درخشیم.
مدیرکل گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مهم‌تر از همه فراهم کردن زیرساخت‌ها است زیرساخت‌هایی همچون رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها، ایجاد امنیت، سرویس‌های بهداشتی و همچنین محل‌های اقامتی که از عوامل مهم در معرفی و شناسایی ظرفیت‌ها به شمار می رود.
این مسئول به آماری از حضور گردشگران و مسافران در استان اشاره کرد و گفت: طبق آمار دقیقی که از راهداری استان داشتیم تعداد سه میلیون و 300 هزار خودرو در مسیرهای استان تردد داشتند و اگر بتوانیم حداقل یک چهارم آنها را برای یک شب در استان خودمان اسکان دهیم درآمد سرشار از آن نصیب ما خواهد شد.آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today