فارس/ مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی استان مرکزی گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته گردشگری، مزرعه گردشگری همیار به عنوان نخستین مزرعه گردشگری در استان با حجم سرمایه گذاری 25 میلیارد ریال افتتاح شد.پ

مزرعه گردشگری همیار به عنوان نخستین مزرعه گردشگری در استان افتتاح شد.
این مراسم همزمان با روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری و با حضور ملک‌جانی فرماندار  شهرستان محلات، آقا گلی بخشدار مرکزی، محمدی رئیس آموزش و پرورش، معاون گردشگری استان و جمعی از مسئولین شهرستانی برگزار شد. 
مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی استان مرکزی گفت: مجموعه گردشگری رهیار جزو مجموعه‌های تبدیلی است که قبلا باغات انار و کشاورزی بوده این مجمعه گردشگری با حجم سرمایه گذاری 25 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی به مزرعه گردشگری تبدیل شد.
مرزبان افزود: موافقت اصولی این مجموعه به عنوان اولین مزرعه گردشگری دارای مجوز در سطح استان صادر شده است و این مجموعه به مساحت 10 هکتار در فضایی مناسب و پوشیده از درختان  در مسیر شهرستان محلات به آبگرم واقع شده و حجم اشتغالزایی فعلی آن بیش از 6 نفر به صورت مستقیم است.
وی ادامه داد: در این مجموعه قسمت‌های مختلف شامل پرورش ماهی، گلخانه، کاشت و برداشت گیاهان دارویی و خوراکی، باغ و مزرعه، رستوران سنتی و محلی وجود دارد که گردشگران می‌توانند لذت برداشت محصولات در مزرعه و صید ماهی را شخصا از نزدیک تجربه کنند.
مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی استان مرکزی تأکید کرد: یکی از اولویت‌های مهم در ایجاد مزرعه گردشگری کشاورزی آشنایی عملی عموم مردم با تولیدات کشاورزی است و پروژه مزرعه گردشگری رهیار می‌تواند به عنوان یک پروژه پایلوت در سطح استان و یا کشور معرفی شود.
مرزبان با تاکید بر اینکه گردشگری کشاورزی روشی کارآمد برای درآمدزایی زودبازده در روستاهاست افزود: در این راستا روستاییان به دنبال منافع اقتصادی و مسافران و گردشگران به دنبال کسب آرامش به دور از هیاهوی شهری هستند.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today