فارس/ مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی قم گفت: یکی از دغدغه‌های سازمان، ایمنی مراکز تجاری در هسته مرکزی شهر بوده و بسیاری از ساختمان‌ها بیش از ۵۰ سال قدمت داشته و ایمنی پایینی دارند.

عباس جعفری، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی قم اظهار کرد: گستردگی عملیات و خدمات امدادی سازمان آتش‌نشانی از زلزله تا صید حیوانات بسیار زیاد بوده و در تصادفات و گیرافتادگی در خودروها نقش مهمی را ایفا می‌کند.
وی به صنعتی شدن شهر قم و توسعه خدمات سازمان آتش‌نشانی اشاره کرد و افزود: در این چند سال اخیر و با تلاش‌های شهرداری و بودجه‌هایی که از دفتر مقام معظم رهبری به شهر قم تخصیص داده‌ شده، توانستیم از خیلی از نظرها به سطح استاندارد دست پیدا کنیم.
جعفری به ایمنی ساختمان‌های تجاری اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های سازمان، ایمنی مراکز تجاری در هسته مرکزی شهر بوده و بسیاری از ساختمان‌ها بیش از ۵۰ سال قدمت داشته و ایمنی پایینی دارند.
وی از ابلاغ دستورالعمل‌های ایمنی به تمام ساختمان‌های تجاری خبر داد و بیان کرد: به تمام مراکز تجاری اخطارهای لازم داده‌ شده و تعدادی از ساختمان‌های تجاری ایمن‌سازی شده است و از هیئت مدیره پاساژها و این مراکز درخواست همکاری با سازمان آتش‌نشانی را داریم.
جعفری، ساخت ساختمان‌های ایمن در ۱۰ سال گذشته را نیز یادآور شد و خاطرنشان کرد: در ۱۰ سال گذشته و با نظارت و پیگیری، ساختمان‌ها ایمن ساخته می‌شود، اما متأسفانه در نگهداری تجهیزات آتش‌نشانی ساختمان‌ها دقت لازم انجام‌ نشده و باید مدیران ساختمان نسبت به این موضوع نیز حساس باشند.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday