ایرنا/ همزمان با روز آتش‌نشانی دهمین ایستگاه آتش‌نشانی در شهرک اندیشه با حضور استاندار قزوین و جمعی از مسئولان به بهره‌برداری رسید.

قدیر موسی خانی، رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری قزوین در مراسم افتتاح دهمین ایستگاه آتش‌نشانی در شهرک اندیشه، اظهار کرد: با وجود استاندارد بودن تعداد ایستگاه‌های آتش نشانی شهر قزوین، در راستای رفع نیاز نواحی منفصل شهری دهمین ایستگاه قزوین در شهرک اندیشه افتتاح شد.
وی با اشاره به اینکه برای دو سال پیایی در نواحی منفصل شهری ایستگاه آتش نشانی افتتاح می‌کنیم، افزود: این ایستگاه آتش نشانی در راستای تقسیم عادلانه امکانات شهری و حضور به موقع آتش نشانان در زمان بروز حادثه ساخته و به بهره‌برداری رسیده است.
وی اظهار کرد: این ایستگاه در زمینی به مساحت ۸۷۰ مترمربع و زیربنای ۵۲۰ متر ساخته شده و برای احداث آن پنج میلیارد تومان هزینه شده است.
موسی خانی تصریح کرد: این ایستگاه برای ارائه خدمات امداد و نجات و اطفای حریق در ناحیه شهری اندیشه، نجف آباد و روستاهای وثوق آباد و حسن آباد و خدمات رسانی در اتوبان راه‌اندازی شده است.
این مسئول تاکید کرد: در ۶ ماهه نخست امسال بیش از دو هزار عملیات توسط آتش نشانی قزوینی انجام شده که موجب نجات ۶۵۰ نفر شد ولی در بحث تجهیزات در وضعیت متوسط قرار داشته و نیازمند تامین تجهیزات جدید هستیم و در همین راستا  در سفر رییس جمهور به استان قزوین مقرر شد هزینه خرید نرده بان بلند مرتبه تأمین شود.
وی خاطرنشان کرد: از آنجا که قزوین یک شهر صنعتی است و گاها شاهد حوادث بسیاری در برخی از واحدهای صنعتی استان هستیم و موجب درگیری چند شهر و ایستگاه آتش نشانی شامل می‌شود، مجهز شدن ایستگاه‌های آتش نشانی با توجه به نیاز روز جامعه ضروری است.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today