تسنیم/ استاندار کردستان گفت: کمتر از سه درصد تجمع‌کنندگان در استان کردستان بازداشت شده‌اند چراکه نظام دنبال برخورد قهری با معترضان نیست.

اسماعیل زارعی‌کوشا، استاندار کردستان اظهار کرد: کردستان در هفته وحدت مرکزیت خاصی در کشور در راستای وحدت بین شیعه و سنی دارد.
وی با تأکید بر اینکه برنامه‌های هفته وحدت باید در رسانه‌ها به‌خوبی بازتاب داده شوند، افزود: برنامه‌هایی را که در هفته وحدت در دست اجرا داریم باید با محتوا و پر مغز باشد.
استاندار کردستان با بیان اینکه اتحاد شیعه و سنی از قدیم‌الایام در کشور و استان وجود داشته است، خاطرنشان کرد: سفر رئیس جمهور به استان و میزبانی زائران اربعین در استان بازخوردهای بسیار خوبی از استان در کشور داشت.
زارعی کوشا با اشاره به اتفاقات اخیر در استان به دلیل فوت مرحومه امینی بیان کرد: بیشترین تجمعی که در استان شکل گرفته، کمتر از هفت ده‌هزارم جمعیت استان بوده است.
وی افزود: بازتاب منفی رسانه‌ای آسیب‌زاست چراکه این امر به استان آسیب‌های زیادی را می‌رساند.
استاندار کردستان اظهار کرد: کار رسانه‌ای امسال در مقایسه با اغتشاشات سالیان گذشته از جانب دشمنان چندین برابر بود.
وی با بیان اینکه هفته وحدت می‌تواند فرصتی برای بیان حقیقت مردم کردستان و تکذیب آنچه که در چند روز اخیر در استان اتفاق افتاده است، باشد، یادآور شد: تبیین اینکه نظام و نیروهای انتظامی با نهایت خویشتن‌داری در کردستان نسبت به انجام فعالیت خود اقدام می‌کنند امری غیرقابل انکار است.
زارعی‌کوشا عنوان کرد: کمتر از سه درصد تجمع‌کنندگان در استان کردستان بازداشت شده‌اند چراکه نظام دنبال برخورد قهری با معترضان نیست.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online