صدا و سیما/ رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: تا پایان سال ۱۰ هزار مسکن محرومان در کشور ساخته می‌شود که سهم استان یزد ۸۰۰ مسکن است.

محمد زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور اظهار کرد: در قالب این طرح اقدامات مهمی صورت خواهد گرفت که آبرسانی یکی از طرح‌ها است و به همت جهادگران رقم خورد. 
وی از تامین آب شرب هفت هزار و ۱۳۸ روستا در کشور خبر داد و افزود: این روند تا تامین آب ۱۶ هزار روستا ادامه می‌یابد. در گام اول در استان یزد ۶ مجتمع آبرسانی به ۵۸ روستا در حال اجراست و در گام دوم آبرسانی به ۳۰۰ روستا اجرا می‌شود.
رئیس سازمان بسیج سازندگی، احیای یک هزار واحد راکد صنایع خرد و متوسط و ایجاد ۱۰ هزار صندوق الحسنه را از دیگر طرح‌ها عنوان کرد و ادامه داد: در استان یزد در زمینه صنایع خرد و متوسط ۴ هزار نیروگاه کوچک خانگی در نظر گرفته ایم که قرار است در آینده نزدیک به دو برابر یعنی ۸ هزار نیروگاه افزایش بدهیم.
زهرایی درباره ساخت مسکن محرومان بیان کرد: در گام اول ۴۰ هزار مسکن در برنامه‌ها در نظر گرفته شد که بر این اساس تا پایان سال ۱۰ هزار واحد برای مددجویان کمیته امداد اجرایی می‌شود و ۸۰۰ مسکن سهمیه استان یزد است.
وی با اشاره به اجرای طرح جامع محرومیت زدایی در حاشیه شهر‌ها گفت: قرار است در ۳۵۰ محله حاشیه شهر‌های کشور برای رفع آسیب‌ها و مسائل آن ۱۸۰ تیم عمل کننده و مجری معرفی کنیم که تاکنون ۳۰ تیم معرفی شده است.
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور اظهار کرد: استان‌های خوزستان و سیستان و بلوچستان در اولویت اول و دوم و شهر‌های اطراف تهران بزرگ در اولویت سوم و شهر‌های دیگر کشور در اولویت‌های بعدی برای اجرای این طرح قرار دارند.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today