صدا و سیما/ مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز گفت: ۴ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۷۳۶ مگاوات ساعت برق در ۶ ماه نخست امسال در این نیروگاه تولید شد.

خلیل محمدی، مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز عنوان کرد: امسال، خوزستان گرم‌ترین روز‌های تاریخ خود را سپری کرد، به طوریکه شهر اهواز و تعدادی از مناطق استان دمای بالای ۵۴ درجه را تجربه کردند که این موضوع بر اهمیت تولید پایدار انرژی برق افزوده است. 
وی افزود: قدمت بالای واحد‌های تولید برق نیروگاه رامین، فرسودگی بسیاری از قطعه‌ها و تجهیزات آن، استفاده بهینه از تجهیزات و کنترل شرایط فنی واحد‌ها یکی از چالش‌های مهم این نیروگاه در سال‌های اخیر است.
محمدی می‌گوید: عزم و همت تلاشگران نیروگاه رامین در گرمای بالای ۷۰ درجه محیط کاری و شرجی‌های خوزستان نتوانست مانع تولید این انرژی حیاتی و خدمت رسانی به مردم شود و با وجود همه این چالش‌ها توانستیم در ۶ ماهه نخست امسال، ۴ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۷۳۶ مگاوات ساعت برق را تولید و به شبکه سراسری برق کشور تحویل دهیم.
خوزستان به دلیل شرایط آب و هوایی گرم و استقرار صنایع بزرگ، دومین استان پرمصرف انرژی برق پس از استان تهران است و نیروگاه رامین اهواز نیز نقش مهمی در تامین برق مورد نیاز استان و تقویت و پایداری شبکه سراسری برق کشور ایفا کند.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan.today