صدا و سیما/ استاندار بوشهر گفت: معادن استان بوشهر نیاز به اجرا طرح‌های مطالعاتی و اکتشافی دارد که در این راستا برگزاری همایش ملی فرصت‌ها و راهکار‌های توسعه در سال جاری در این استان ضروری است.

احمد محمدی‌زاده، استاندار بوشهر بیان کرد: استان بوشهر قابلیت‌های زیادی در امر سرمایه‌گذاری دارد که معرفی این توانمندی‌ها به سرمایه‌گذاران یک ضرورت است.
وی به ظرفیت معادن استان بوشهر اشاره کرد و گفت: معادن این استان نیاز به اجرای طرح‌های مطالعاتی و اکتشافی دارد که در این راستا برگزاری همایش ملی فرصت‌ها و راهکار‌های توسعه در سال جاری در این استان ضروری است.
استاندار بوشهر با تاکید بر تدوین و اجرای برنامه جامع در حوزه مطالعات زمین‌شناسی در استان، اظهار کرد: اولویت مطالعات حوزه زمین‌شناسی در یک برنامه بلند مدت باید مشخص شود.
وی حمایت از معدن کاران و توسعه زیرساخت‌های حوزه معدن را ضروری دانست و گفت: در راستای جلوگیری از درخواست تعطیلی موقت برخی معادن استان، باید جلسه بررسی کارشناسی و راهکار مناسب برای رونق فعالیت معادن تشکیل تا از رکود فعالیت این حوزه جلوگیری شود.
محمدی‌زاده با تاکید بر استقرار دفتر نمایندگی سازمان زمین‌شناسی در استان بوشهر، افزود: از سازمان زمین‌شناسی درخواست جدی داریم تا دفتر نمایندگی سازمان زمین‌شناسی کشور را در این استان ایجاد کند تا به مسائل و موضوع‌های خاص مطالعات زمین‌شناسی و معدن به‌صورت اساسی پرداخته شود.
وی همچنین بر توسعه اجرای طرح‌های اکتشافی، صنایع فرآوری و صادرات مواد معدنی تاکید کرد.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar