تسنیم/ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان با بیان اینکه تمام لیدرهای اصلی اغتشاشات در زنجان دستگیر شدند، گفت: عاملان تخریب اموال عمومی و ‌حمله به برخی از نیروهای انتظامی و بسیجیان و مردم بازداشت شدند.

ابوالفضل رفیعی، معاون سیاسی استانداری زنجان اظهار کرد: فوت مرحومه مهسا امینی و بروز ابهامات و سوالاتی در ذهن برخی مردم و تحریک عواطف عمومی کافی بود که دشمنان قسم خورده نظام موج‌سواری خود را آغاز کنند.
وی با اشاره به اینکه دشمن همیشه به‌دنبال فرصت بود که اغتشاش و ناامنی در کشور ایجاد کند، گفت: از همان ابتدای سال مسائل اقتصادی مختلفی از جمله طرح هوشمند یارانه نان و یا طرح عادلانه سازی و توزیع هدفمند یارانه برخی اقلام اساسی کشور و همینطور شایعه گرانی بنزین و نیز موضوعات و مشکلات صنفی برخی اقشار، مسائلی بودند که دشمن سعی داشت مردم را به بهانه این موضوعات به خیابان‌ها بریزد ولی موفق نشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان با بیان اینکه پرداختن به موضوع مهسا امینی توسط رسانه‌های دشمن بهانه‌ای بیش نبود، مطرح کرد: مسائل داخلی کشورمان به خودمان مربوط است و نیازی نیست دشمنان بشریت صرفا با اغراض سیاسی و معیارهای دوگانه حقوق بشری در این زمینه اظهار نظر کنند. ولی متأسفانه برخی‌ها خواسته و یا ناخواسته توسط رسانه‌های فارسی زبان دشمن هیجان زده شده و به خیابان‌ها آمدند و اعتراض در برخی نقاط کشور تبدیل به آشوب و اغتشاش شد و همه ما مشاهده کردیم که در این بین برخی لیدرهای اغتشاشات به مقدسات مردم توهین کردند از جمله آتش زدن مسجد و اهانت به قرآن. حتی شاهد بودیم که بعضاً به‌صورت وحشیانه‌ای آن‌ها به مردم معترض به چنین رفتارهایی و نیز نیروهای انتظامی به نیت کشتن حمله می‌کردند.
وی خاطرنشان کرد: در عیادتی که با برخی از مجروحان مأموران نیروی انتظامی و بسیج داشتیم همه آن‌ها اذعان می‌کردند که برخی اغتشاشگران قصد جان آن‌ها را داشتند.
رفیعی با بیان اینکه متاسفانه فضای مجازی به ابزار آموزش ترور و خشونت و درست کردن نارنجک‌های دستی و کوکتل مولوتف و نحوه تخریب اموال عمومی و آمبولانس تبدیل شده بود گفت: این نشان می‌دهد دشمنان ما به‌شکل شبانه‌روزی در حال برنامه‌ریزی برای ضربه زدن به کشور ما است و در این میان فقط بهانه‌ای برای تحریک احساسات و ایجاد هیجان لازم است.
این مسئول با اشاره به اغتشاشات اخیر در زنجان افزود: در استان ما در سه شهر از 21 شهر، اعتراضاتی به وقوع پیوست لیکن وقتی اعتراض تبدیل به اغتشاش شد، قابل تحمل نبود چراکه حکومت وظیفه تامین امنیت و آرامش مردم و جامعه را بر عهده دارد لذا طبیعی است برای بازگرداندن آرامش و مقابله با اغتشاش و جلوگیری از هرج و مرج، مدافعان نظم و امنیت طبق قانون و اختیارات اقدام می‌کنند.
رفیعی بیان کرد: همزمان، خوشبختانه بار دیگر با حضور خودجوش و پرشور مردم به‌ویژه ظرفیت عظیم هیئت‌های مذهبی و تشکل‌های دینی، طی چند روز، جو ناآرامی‌ها در زنجان کنترل شد و کاملاً امنیت در سطح استان حاکم شد. خوشبختانه مورد خاصی در زنجان و در تمام شهرستان‌های استان در حال حاضر وجود ندارد و باید با اقتدار بگوییم که بازهم دشمنان در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام ماندند.
وی در ادامه با تقدیر از زحمات و مجاهدتهای نیروهای انتظامی و امنیتی در استقرار کامل امنیت در استان زنجان گفت: اغلب عاملین اصلی اغتشاشات دستگیر شده اند و تعدادی افراد غیر بومی از استان‌های دیگر نیز بوده که تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان تصریح کرد: استاندار زنجان از زندان مرکزی زنجان بازدید و پیگیر امور بازداشتی‌ها بود و توصیه‌های لازم را برای اغماض در پیگیری‌ها صادر نمود ضمن اینکه برخی از دستگیرشدگان پشیمان و نادم بودند و مدعی شدند فقط به خاطر هیجانات فضای مجازی و تحت تاثیر شایعات به خیابان‌ها آمدند یا در مسیر به اغتشاش کنندگان پیوسته‌اند برخی نیز مشکلات شخصی خود را عامل اصلی قلمداد می‌کردند لیکن به هر حال عواقب قانونی اقداماتشان متوجه آن‌ها خواهد بود.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today