صدا و سیما/ ۳۰ فضای ورزشی در قالب طرح شهید سلیمانی در مدارس کم برخوردار خراسان جنوبی احداث می‌شود.

مهدی گلدانی مقدم، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اظهار کرد: مقرر شده است تا در این طرح، ۱۲ زمین فوتبال ساحلی و ۱۲ چمن مصنوعی در مدارس شهرستان‌های خراسان جنوبی به بهره برداری برسد.
گلدانی مقدم افزود: علاوه بر این‌ها، ۶ سالن ورزشی به متراژ هر کدام ۶۰۰ متر مربع نیز پیش بینی شده است که در مناطق کم برخوردار بیرجند، سرایان، قائنات، زیرکوه و خوسف ساخته می‌شود که برای برخی از این سالن‌ها خریداری سوله و اجرای فنداسیون انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه طرح شهید سلیمانی برای ایجاد فضای ورزشی در سطح مدارس اجرا می‌شود، گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده، امیدواریم تا ۱۳ آبان امسال، زمین‌های فوتبال ساحلی و چمن‌های مصنوعی را به بهره برداری برسانیم.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی افزود: هزینه ساخت هر سالن ورزشی حدود ۶ میلیارد تومان است که قرار است به صورت مشارکتی با وزارت آموزش و پرورش این اعتبار تأمین شود و تاکنون برای هر سالن یک میلیارد تومان، هر زمین چمن مصنوعی ۱۸۵ میلیون تومان و هر زمین فوتبال ساحلی ۶۵ میلیون تومان از سوی وزارتخانه اختصاص یافته است.
گلدانی مقدم با بیان اینکه هزینه ساخت این طرح‌های ورزشی خیلی بیشتر از اعتبار اختصاص یافته از سوی وزارت آموزش و پرورش است گفت: بقیه هزینه ساخت سالن‌ها و زمین‌های چمن مصنوعی و فوتبال ساحلی باید از محل اعتبارات استانی و کمک خیران تأمین شود که نیازمند یاری مردم و افراد خیر در این خصوص هستیم.
او در خصوص میانگین سرانه ورزشی دانش آموزان در مدارس استان گفت: هر دانش آموز در خراسان جنوبی به طور میانگین ۳۹ سانتی متر مربع فضای ورزشی در اختیار دارد که میانگین این سرانه در کشور ۳۰ سانتی متر مربع به ازای هر دانش آموز است.
 

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today