صدا و سیما/ پرواز اراک_عسلویه از هفته آینده راه اندازی می شود.

علی اکبر کریمی، نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از فرودگاه اراک از راه اندازی دوباره پرواز اراک - عسلویه از هفته آینده خبر داد.
کریمی افزود: وجود فرودگاه بین المللی در اراک با امکانات و زیرساخت‌های مناسب سبب شد تا از هفته گذشته پرواز اراک - مشهد راه اندازی شود و با مساعدت مسولان استان و پیگیری نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی پرواز اراک - عسلویه نیز دوباره از سر گرفته شود.
او اضافه کرد: اشتغال مهندسان و کارگران استان مرکزی در صنایع نفتی عسلویه و حجم بالای تردد صنعتگران و سرمایه گذاران استان به عسلویه سبب افزایش تقاضا برای راه اندازی این پرواز در سال‌های اخیر شده بود و به دلیلی تعطیلی فرودگاه امکان راه اندازی پرواز وجود نداشت و با پیگیری‌های انجام شده پرواز به عسلویه از هفته آینده هر دوشنبه با قیمت مصوب سازمان هواپیمایی کشوری صورت می‌پذیرد.
نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در ادامه از پیگیری‌ها برای راه اندازی پرواز‌های عتبات عالیات هم گفت و ابراز امیدواری کرد در آینده نه چندان دور این امکان نیز برای مردم استان فراهم شود.
کریمی از رایزنی با کمسیون کشاورزی مجلس برای بهره گیری از ظرفیت باربری فرودگاه اراک هم خبر داد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های خوب کشاورزی استان امیدواریم در آینده نزدیک فرودگاه اراک تبدیل به پایانه مستقیم صادراتی محصولاتی نظیر گل، میوه و تره بار و محصولاتی شود که صادرات آن‌ها تنها از طریق هوایی امکان پذیر است.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today