ایرنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: این استان روز گذشته یک مورد فوتی کرونایی را ثبت کرد که بر این اساس مجموع جان باختگان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به عدد یک‌هزار و ۹۴۲ نفر رسید.

دکتر مشهود تقلیو، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان اظهار کرد: هم اکنون ۳۶ بیمار مبتلا به کووید - ۱۹ در بیمارستان‌های این استان بستری هستند و روند ابتلا به این بیماری همچنان نسبت به روزها و هفته‌های گذشته کاهشی است.
وی تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون آمار مبتلایان سرپایی به این بیماری بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی در این استان به ۱۶۳ هزارو ۷۶۴ نفر رسیده است که روز گذشته هشت مورد مثبت ثبت شد.
این مسوول ادامه داد: هم استانی‌ها باید توجه داشته باشند که رنگ‌بندی کرونایی استان‌ها متغیر است، هرگونه عادی انگاری و بی‌توجهی نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی می تواند وضعیت نامطلوبی را رقم بزند.
وی ابراز کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری و تمامی موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی به ۱۷۸ هزارو ۶۵۰ نفر رسیده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: طبق گزارش‌های اعلام شده تاکنون موارد مثبت بستری نیز بر اساس یافته های آزمایشگاهی به ۱۴هزارو ۸۸۶ نفر در استان زنجان رسیده است که ۱۲ هزار و ۹۵۴ از آنان بعد از بهبودی از بیمارستان مرخص شده اند.
وی خاطرنشان کرد: آمار تجمیعی بیماران بستری در بیمارستان‌های استان زنجان شامل مبتلای قطعی و همچنین مشکوک به ۴۱ هزارو ۱۵۲ نفر رسیده است.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today