ایران پرس/ وزرای خارجه عراق و عمان خبر آزادی حاجی بازداشت‌شده ایرانی در سعودی را به وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کردند.

زائر دستگیرشده «خلیل دردمند» از دُرچه اصفهان است که همراه مادرش به حج تمتع رفته بود و پس از انجام مناسک حج در روز عید قربان توسط نیروهای امنیتی عربستان سعودی در مسجدالحرام دستگیر و به زندان منتقل شد. گفته شده است او به علت انداختن عکسی از سردار شهید قاسم سلیمانی با کعبه، توسط نیروهای سعودی بازداشت و زندانی شده است. با توجه به تعطیلی دفاتر کنسولی و سفارت ایران در عربستان و حضور نداشتن نماینده‌ای از ایران در این کشور، وزیر خارجه کشورمان موضوع آزادسازی این شهروند ایرانی را از طریق وزرای امور خارجه عراق و عمان پیگیری کرده است.
در تماس‌های تلفنی جداگانه فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق و السید بدر البوسعیدی، وزیر امور خارجه عمان با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران خبر آزادی حاجی بازداشت شده ایرانی در سعودی به امیرعبداللهیان اعلام شد.
وزیر امور خارجه کشورمان عصر جمعه گذشته در تماس تلفنی با همتای عمانی، از تلاش وزرای خارجه عراق و عمان در پیگیری آزادی حاجی ایرانی بازداشت شده در عربستان سعودی تشکر و اظهار امیدواری کرده بود که به زودی شاهد بازگشت وی به ایران باشیم.  

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today