ایرنا/ مدیرعامل شرکت تعاونی پیمان گستر و مجری طرح باغدار نمونه گفت: نخستین مرکز باغیاری کشور با هدف کمک به حفظ ثبت جهانی نظام تولید انگور درّه جوزان ملایر، در روستای جوزان همزمان با جشنواره خوشه برتر انگور آغاز به کار کرد که در تلاش هستیم این مرکز را در کل کشور توسعه دهیم.

اکبر رحیمی، مدیرعامل شرکت تعاونی پیمان گستر و مجری طرح باغدار نمونه اظهار کرد: ایجاد اشتغال برای دانش‌آموختگان بخش کشاورزی و باغداری از دیگر اهداف راه‌اندازی مرکز باغ یاری است که در این حوزه ظرفیت‌های ویژه‌ای داریم.
وی با بیان اینکه برای حفظ عنوان جهانی انگور باید تغییر ایجاد کنیم و بهترین راه تغییر ایجاد مراکز باغ یاری است، افزود: تمام تلاش ما در راه‌اندازی مراکز باغ یاری، جذب دانش‌آموختگان کشاورزی است تا بتوانند پس از طی یک دوره آموزشی، به باغداران و کشاورزان در امر باغداری کمک کنند.
مدیرعامل شرکت تعاونی پیمان گستر ادامه داد: هدف ما از فعالیت مراکز باغ یاری این است که قبل از بروز خسارت به باغ‌های انگور و افت محصول، دانش‌آموختگان را در باغ‌ها مستقر کنیم و ضمن گوشزد کردن خسارت‌ها و تهدیدهای احتمالی، آفات و بیماری، از میزان خسارت‌های وارده جلوگیری کنیم.
رحیمی با بیان اینکه گاهی با پشتوانه علمی و صرف مبالغ اندک می‌توان کارهای بزرگی انجام داد، بیکاری دانش‌آموختگان کشاورزی و پایین بودن میزان بهره‌وری در باغ ها از مهمترین مشکلات موجود برشمرد و ادامه داد: مراکز باغ یاری بدون شک می‌توانند در افزایش بهره‌وری و تولید محصول اثرگذار باشند.
وی انتقال یافته‌های علمی به باغ ها را برای حل مشکلات، حلقه مفقوده در حوزه باغداری عنوان کرد و افزود: کشاورز و باغدار باید به این باور برسد که یک کارشناس و دانش‌آموخته کشاورزی و باغداری می‌تواند برایش تغییر و افزایش بهره‌وری و تولید ایجاد کند، به طور قطع استقبال و همراهی می‌کند.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today