ایسنا/ معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با تأکید بر اینکه تا پایان امسال نان گران نخواهد شد، گفت: در اصفهان هیچ کمبود آردی نداریم و این استان بعضاً می‌تواند آرد استان‌های همجوار و متقاضی را نیز تأمین کند.

امید شریفی، معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان درباره برخی زمزمه‌های نانوایان مبنی بر افزایش نرخ نان، اظهار کرد: با توجه به وعده دولت تا پایان امسال هیچ‌گونه افزایش نرخ نان سنتی (لواش، تافتون و بربری) نخواهیم داشت.
وی افزود: منتها در فاز دوم اجرای طرح آزادسازی قیمت‌ها، قرار است قیمت آرد برای انواع نان‌های سنتی و صنعتی آزاد شود و مقرر است دولت افزایش قیمت آرد و افزایش هزینه‌های جاری نانوا را جبران کند و در این فاز مردم این هزینه‌ها را پرداخت نمی‌کنند.
معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان ادامه داد: در حال حاضر نیز ۱۵ درصد کمک هزینه به نانوایان پرداخت می‌شود منتها بعد از آزادسازی نرخ آرد، با محاسبات صورت گرفته در این  افزایش هزینه‌ها برای نانوا جبران خواهد شد.
وی به مردم توصیه کرد که دغدغه قیمت نان را نداشته باشند و اقدامات محاسباتی مربوط به دولت و نانوا است.
شریفی درباره ادعای برخی نانوایان از کمبود آرد نیز، گفت: در اصفهان هیچ کمبود آردی نداریم و این استان معین استان‌های دیگر است و بعضاً می‌تواند آرد استان‌های همجوار و متقاضی را تامین کند و به نوعی ذخایر استراتژیک آرد استان مطلوب است.
وی با اشاره به برخی تخلفات موجود در نانوایی‌ها، گفت: تخلفاتی همچون کاهش ساعات پُخت، تعطیلی، عدم استفاده نانوا از سهمیه آرد دریافتی خود، تفاوت قیمت، کارت کشیدن‌های غیرمتعارف و غیره مورد پذیرش دستگاه‌های نظارتی نیست و با توجه به سامانه‌های هوشمند مستقر در واحدهای نانوایی اگر هر یک از این تخلفات صورت گرفته باشد، در این سامانه ثبت و رصد می‌شود و صبح به صبح بازرسین، مجموعه تخلفات را از داخل سامانه احصا و به بازرسان میدانی ارجاع می‌دهند، از سوی دیگر مردم نیز می‌توانند هر گونه تخلف نانوایی‌ها را به سامانه 124 گزارش دهند.
به گفته معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، تعطیلی، عدم پخت نان و دریافت‌های نامتعارف عمده تخلفات نانوایی‌های اصفهان است.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today