ایرنا/ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان گفت: ۲۹ نفر در سوانح رانندگی این استان در اجرای طرح اربعین(۱۶ تا ۳۱ شهریور امسال) جان باختند که نسبت به زمان‌مشابه تغییری نداشته است.

غلامعلی همایی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان اظهار کرد: ۲۹ فقره سانحه فوتی، یک هزار و ۴۹۸ سانحه جرحی و ۱۰ هزار سانحه خسارتی در این مدت زمان رخ داده است.
وی اضافه کرد: میزان سوانح فوتی یک فقره، سوانح جرحی ۴۰۵ نفر معادل ۲۷ درصد و سوانح خسارتی یک هزار و ۸۰۰ فقره معادل ۲۲ درصد افزایش داشته است.
رئیس راهنمایی و رانندگی استان همدان علت بالا بودن آمار سوانح فوتی و جرحی در استان را نبود کمربندی، قرار گرفتن این استان در کریدور غرب به مرکز کشور و ترافیک بالا دانست.
همایی ادامه داد: نبود کمربندی در همدان سبب افزایش حجم ترافیک، تداخل خودروهای سبک و سنگین‌ و افزایش سوانح شده است.
وی درباره سرویس مدارس نیز گفت: پلیس در صورت مواجهه با خودروهایی که اقدام به سوار کردن دانش آموزان بیش از ظرفیت خودرو کردند آنها را توقیف می کند.
رئیس راهنمایی و رانندگی استان همدان خواستار کنترل رفت و آمد فرزندان توسط والدین، تعطیل نکردن سلیقه ای مدارس و خط کشی معابر و گذرگاه های محل تردد وسایل نقلیه به منظور کاهش بار ترافیکی و ایمن سازی تردد دانش آموزان شد.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today