صدا و سیما/ مجموع جان‌باختگان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به عدد یک‌هزار و ۹۴۲ نفر رسید.

مشهود تقلیو، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ابراز کرد: یک مورد فوتی کرونایی در استان ثبت شد که بر این اساس مجموع جان باختگان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به عدد یک‌هزار و ۹۴۲ نفر رسید. 
دکتر تقلیو افزود: هم اکنون ۳۶ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان‌های این استان بستری هستند و روند ابتلا به این بیماری همچنان نسبت به روز‌ها و هفته‌های گذشته کاهشی است.
وی گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون آمار مبتلایان سرپایی به این بیماری بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی در این استان به ۱۶۳ هزار و ۷۶۴ نفر رسیده است که روز گذشته هشت مورد مثبت ثبت شد.
این مسئول ادامه داد: هم استانی‌ها باید توجه داشته باشند که رنگ‌بندی کرونایی استان‌ها متغیر است، هرگونه عادی انگاری و بی‌توجهی نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند وضعیت نامطلوبی را رقم بزند.
وی تصریح کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری و تمامی موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی به ۱۷۸ هزار و ۶۵۰ نفر رسیده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: طبق گزارش‌های اعلام شده تاکنون موارد مثبت بستری نیز بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی به ۱۴ هزار و ۸۸۶ نفر در استان زنجان رسیده است که ۱۲ هزار و ۹۵۴ از آنان بعد از بهبودی از بیمارستان مرخص شده اند.
وی گفت: آمار تجمیعی بیماران بستری در بیمارستان‌های استان زنجان شامل مبتلای قطعی و همچنین مشکوک به ۴۱ هزار و ۱۵۲ نفر رسیده است.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today