صدا و سیما/ استاندار قزوین گفت: تعاملات جدی و خواهرخواندگی میان استان قزوین و سایر کشور‌ها در دستورکار قرار گیرد.

محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی  استان اظهار کرد: تفاهم نامه‌های متروک شده از گذشته باید فعال‌تر شوند و در کنار آن تعاملات جدی و خواهرخواندگی میان استان قزوین و سایر کشور‌ها در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: با تعاملات اقتصادی و ایجاد زیرساخت‌ها و همچنین با تکیه بر راه اندازی دفتر پلیس بین الملل در استان قطعا شاهد رشد و توسعه دیپلماسی اقتصادی دولت سیزدهم خواهیم بود.
وی اضافه کرد: به برکت همدلی شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی شاهد رویداد‌های خوب اقتصادی در استان هستیم.
استادار گفت: در حوزه تجارت خارجی باید ظرفیت‌های موجود احصا و توسعه یابد و برای تسهیل ارتباطات با بازار‌های هدف خارجی و جذب سرمایه گذاران خارجی و دعوت هیئت‌های تجاری و اقتصادی تلاش کنیم.
اعلایی افزود: در حوزه نمایندگی وزارت خارجه برای توسعه اقتصادی استان باید شاهد تلاش‌های گسترده باشیم و با توجه به راه اندازی دفتر وزارت خارجه در اتاق بازرگانی امیدواریم شاهد شرایط مناسب تعاملات مهم بین المللی باشیم.
استاندار گفت: تصمیم گیرندگان خارجی مقیم کشور تردد بیشتری به استان قزوین داشته باشند و زمینه‌های توسعه تجارت با سایر کشور‌ها را باید داشته باشیم و نمایندگی وزارت خارجه در استان قزوین در این زمینه فعال‌تر شود.
اعلایی افزود: با برنامه ریزی مناسب و افزایش تعاملات تجاری با کشور‌های دنیا باید وارد باشگاه میلیارد دلاری‌ها شویم و وزارت خارجه هم باید در این زمینه فعال‌تر شود.
وی تاکید کرد: اخبار سرمایه گذاری‌های خارجی در استان و ورود هیئت‌های تجاری خارجی برای رشد و توسعه اقتصادی به اطلاع عموم برسد.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today