ایرنا/ مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل گفت: تولیدکننده کود و سموم شیمیایی تقلبی در شهرستان پارس آباد مغان به پرداخت بیش از 8 میلیارد ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.

علی رحیمی‌آذر، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل اظهار کرد: بر اساس گزارش ماموران نیروی انتظامی مبنی بر کشف و ضبط ۲۳ قلم انواع کود و سموم شیمیایی تقلبی به ارزش بیش از 4 میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال پرونده ای در این خصوص تشکیل شد.
وی بیان کرد: با توجه به عدم همخوانی مندرجات روی پاکت و محتویات داخل ظروف و کیسه ها بررسی بیشتر موضوع به کارشناسان و متخصصان حوزه کشاورزی ارجاع داده شد.  
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل با بیان اینکه این فرد فاقد صلاحیت لازم برای تولید کود و سموم شیمیایی بود، افزود: طبق اعلام نظر کارشناسان کود و سموم شیمیایی کشف شده علاوه بر تقلبی بودن، در صورت استفاده به مزارع کشاورزان خسارت و زیان وارد می کرد.
رحیمی‌آذر اضافه کرد: شعبه رسیدگی کننده با توجه به محتویات پرونده و انجام تحقیات لازم و اخذ آخرین دفاعیات، اتهام انتسابی را محرز و این فرد متخلف را به پرداخت 5 میلیارد و ۶۵۵ میلیون و ۴۲۰ هزار ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم کرد.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today