ایرنا/ مدیرکل ثبت احوال استان قزوین گفت: سه هزار و ۹۸۵ واقعه ازدواج و یک‌هزار و ۵۹۹ واقعه طلاق طی ۶ ماه نخست امسال در استان به ثبت رسیده است.

حسن صومی، مدیرکل ثبت احوال استان قزوین به آمارهای ثبت شده وقایع حیاتی در نیمه نخست امسال اشاره و اظهار کرد: طی این مدت هفت‌هزار و ۲۱۳ واقعه ولادت در سطح استان به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که هفت‌هزار و ۶۳۴ واقعه بوده، با کاهش ۵.۵ درصدی روبه‌رو هستیم.
وی خاطرنشان کرد: از ولادت های ثبت شده، سه هزار و ۶۹۹ پسر و سه هزار و ۵۱۴ دختر بوده که به ازای هر ۱۰۵ تولد پسر، ۱۰۰ تولد دختر ثبت شده و در ۶ ماه نخست امسال نیز به طور متوسط در هر شبانه روز ۳۸.۸ واقعه ولادت به ثبت رسیده است.
به گفته صومی، طی مدت یاد شده ۱۴۲ واقعه دوقلوزایی و چهار واقعه سه قلوزایی در سطح استان قزوین نیز به ثبت رسیده است.
وی در رابطه با انتخاب پنج نام نخست که توسط والدین برروی فرزندانشان صورت گرفته اشاره و یادآور شد: در این رابطه اسامی فاطمه، رستا، ماهلین، زهرا و آوا بیشترین فراوانی نام دختران را به خود اختصاص داده و برای پسران نیز امیرعلی، امیرحسین، آیهان، آراد و علی بیشترین فراوانی را داشته اند.
این مسئول با اشاره به کاهش ۳۰ درصدی آمار فوتی های استان در نیمه نخست امسال، افزود: طی این مدت سه هزار و ۳۴۱ واقعه فوت در سطح استان به ثبت رسیده که این میزان در مدت مشابه سال گذشته چهار هزار و ۷۷۹ واقعه فوتی بوده است.
وی یادآور شد: از کل فوتی های ثبت شده در ۶ ماه نخست امسال استان، یک هزار و ۸۹۱ مورد مرد و یک هزار و ۴۵۰ مورد نیز زن بوده اند و به طور متوسط در هر شبانه روز نیز ۱۸ واقعه فوت به ثبت رسیده است.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today