ایرنا/ کارشناس مسئول پیش بینی و مدیریت بحران هواشناسی استان زنجان با اشاره به اینکه هوای خنک به ویژه در شب‌ها استمرار دارد، گفت: طی روزهای آینده نیز دمای بیشینه استان نیز چندان محسوس نخواهد بود.

حسین سلطانی، کارشناس مسئول پیش بینی و مدیریت بحران هواشناسی استان زنجان اظهار کرد: بر اساس بررسی نقشه های هواشناسی امروز در اغلب مناطق آسمان صاف خواهد بود که در بعد ازظهر با وزش باد همراه خواهد شد.
وی اضافه کرد: بر این مبنا سرعت وزش باد در برخی مناطق نیز به ۴۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید و طی روزهای آینده نیز پایداری شرایط جوی ادامه خواهد داشت.   
این کارشناس ادامه داد: بارشی نیز برای استان پیش بینی نشده و مدل ها نیز بیانگر آن است که تا ۲ هفته آینده همین روند در استان حاکم باشد.
وی با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعته گذشته زرین رود و گیلوان با ۳۰ درجه سانتیگراد و خیرآباد با هفت درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک‌ترین ایستگاه‌های هواشناسی استان بودند، خاطرنشان کرد: دمای کمینه و بیشینه شهر زنجان در مدت یاد شده ۱۰ و ۲۷ درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شد.
به گفته این کارشناس دمای هوای امروز شهر زنجان به ۳۰ درجه سانتیگراد بالای صفر می رسد که نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه سانتیگراد افزایش نشان می‌دهد.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today