ایرنا/ سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی گفت: ۱۱ هزار و ۱۳۱ نفر در ۶ ماه نخست امسال با شرکت در آموزشگاه‌های این اداره کل، آموزش‌های مهارتی و توانمندی را فرا گرفتند.

حمیدرضا رستمی، سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی اظهار کرد: چهار هزار و ۷۶۸ نفر از این افراد در کارگاه‌های ثابت شهری و یک هزار و ۳۲۸ نفر دیگر نیز در کارگاه‌های مهارت آموزی در محیط واقعی کار مهارت های لازم را فرا گرفتند.
وی ادامه داد: همچنین ۶۸۸ نفر در پادگان‌ها، یک‌هزار و ۶۰۶ نفر در زندان‌ها، ۳۲۶ نفر در کارگاه‌های روستایی، ۹۶۱ نفر درکارگاه‌های سیار شهری، ۱۵۰ نفر در مراکز درمان زیرپوشش بهزیستی و ۱۴۲ نفر در مرکز مدیریت مهارت آموزش اداره کل فنی وحرفه‌ای استان آموزش‌های مهارتی و توانمندی را فرا گرفتند.
سرپرست اداره کل آموزش فنی وحرفه‌ای استان مرکزیوی با بیان اینکه آموزش‌های مهارتی نقش مهمی در حل مشکل بیکاری دارد اظهار داشت: فقر مهارتی یکی از مشکلات عمده جامعه و جوانان است که این اداره کل با تمام ظرفیت در جهت حل این مشکل حرکت می‌کند.  
۲۱ مرکز دولتی، ۳۸۰ آموزشگاه آزاد و ۱۰۶ مرکز جوار کارگاهی(واحدهای آموزشی مستقر در صنایع) در استان مرکزی فعال و آموزشهای مهارتی به متقاضیان ارائه می شود.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today