ایکنا/ برنامه‌های ویژه مسجد مقدس جمکران همزمان با فرا رسیدن هشتم ربیع الاول، سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) اعلام شد.

همزمان با فرارسیدن هشتم ربیع الاول، سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) مراسم‌های ویژه‌ای در مسجد مقدس جمکران برگزار شده و زائران با تشرف به این مکان مقدس، این مصیبت عظمی را به حضرت ولی عصر(عج) تسلیت می‌گویند.
مراسم ویژه این روز از سه‌شنبه شب ۱۲ مهرماه آغاز شده و پس از اقامه نماز مغرب و عشا، مراسم ویژه اردوزبانان در شبستان امام حسن عسکری(ع) برگزار می‌شود.
برگزاری محفل قرآنی در صحن جامع امام مهدی(عج) و برگزاری مراسم دعای توسل با سخنرانی حجت‌الاسلام عالی و مداحی حاج محمدرضا طاهری و کربلایی حسین طاهری از دیگر برنامه‌های شب شهادت امام حسن عسکری(ع) است.
همچنین در صبح روز شهادت نیز ویژه برنامه‌های مسجد مقدس جمکران با برگزاری مراسم عزاداری در شبستان امام علی(ع) آغاز شده و در این مراسم حجت‌الاسلام سیدحسین مومنی سخنرانی و سیدعلی حسینی‌نژاد مداحی خواهند کرد.
رونمایی از تابلوی نقاشی اثر استاد روح‌الامین، برگزاری مراسم ظهر شهادت امام حسن عسکری(ع) با سخنرانی حجت‌الاسلام بندانی نیشابوری و مداحی حیدر خمسه، برگزاری مراسم زیارت جامعه توسط حاج مرتضی طاهری در عصر روز شهادت و اقامه نماز مغرب و عشا به امامت آیت‌الله نوری همدانی از دیگر برنامه‌های سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) به شمار می‌رود.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday