مهر/ جانشین فرمانده انتظامی استان قم از دستگیری یک کلاهبردار حرفه‌ای خبر داد و گفت: متهمه تحت عنوان واردکننده تجهیزات پزشکی از چین، مبلغ ۶ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود.

بهادر اسماعیلی، جانشین فرمانده انتظامی استان قم اظهار کرد: مدیرعامل یک شرکت صنعتی با طرح شکایت در پلیس آگاهی استان اذعان کرد به دلیل مشکلات تحریم و قاعده بین‌المللی امکان واردات تجهیزات و موفق به تبادلات ارزی از کشور چین نمی‌شدم لذا با پرس و جو و تحقیق از کارشناسان و بعضی از بازرگانان به این نتیجه رسیدم که با واسطه‌گری می‌توان تجهیزات مورد نیاز خود را وارد کرد.
وی افزود: نام‌برده در ادامه از طریق یکی از شعبات بانکی با متهمه که خود را واردکننده تجهیزات درمانی معرفی کرده بود، آشنا و پس از جلب اعتماد در توافق صورت گرفته ۳۰ درصد معادل ۶ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال به عنوان پیش‌پرداخت به حساب وی واریز کرده بود اما پس از مدتی هیچ‌گونه اقدامی مبنی بر واردات تجهیزات درمانی توسط وی صورت نگرفته و متوجه کلاهبرداری شده است.
جانشین فرمانده انتظامی استان قم گفت: با استعلام از شرکت بازرگانی مربوطه و از دانشگاه علوم پزشکی و اداره ثبت شرکت‌ها مشخص شد مجوز شرکت متهمه چندین سال است که از درجه اعتبار ساقط و با دانشگاه علوم پزشکی بابت واردات تجهیزات درمانی هیچ‌گونه سابقه همکاری نداشته است.
اسماعیلی تصریح کرد: سرانجام کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی مخفی‌گاه نام‌برده را شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه وی را دستگیر کردند که در نهایت با تحویل به مرجع قضایی استان با صدور قرار قانونی مناسب روانه زندان شد.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday