فارس/ نماینده شیراز و زرقان با بیان اینکه کجای اعتراض و مطالبه‌گری اجازه می‌دهد گلوی پلیس را ببرند؟ گفت: ما معتقدیم این اتفاقات در ادامه نقشه شیطانی تجزیه ایران توسط مورخ یهودی است که صراحتا اعلام کرده باید با یکپارچگی ایران مقابله شود.

ابراهیم عزیزی، نماینده شیراز و زرقان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در حوادث اخیر باید چند موضوع را به صورت مجزا مورد بررسی قرار داد، اظهار کرد: یک موضوع «اعتراض» است که ممکن است نسبت به عملکرد یا برخی تصمیمات، افراد جامعه اعتراض، نقد یا مطالبه‌ای داشته باشند. ما معتقدیم که نظام اسلامی برای شنیدن و پیگیری کردن، هم در قانون اساسی و هم قوانین عادی، ظرفیت‌های خوب و مناسبی دارد.
وی ادامه داد: موضوع دیگر «آشوب و اغتشاش» است و هیچ جامعه‌ای نمی‌پذیرد که تحت عنوان اعتراض، مطالبه یا انتقاد و یا حتی مخالفت با برخی موضوعات جامعه به سمت اغتشاش و رفتارهای فراقانونی که موجبات سلب آرامش، آسایش و امنیت ملی هر نظام سیاسی می‌شود، برود.
عزیزی با تأکید بر اینکه مرز این دو موضوع کاملا مشخص است، تاکید کرد: نباید به عنوان اعتراض، اغتشاش راه بیندازیم و ناامنی ایجاد کرده و حقوق مردم را تضییع کنیم. این مسئله را هیچ نظام سیاسی در دنیا نمی‌پذیرد، حتی نظام‌های پرادعای اروپا هم نپذیرفته‌اند که تحت عنوان اعتراض، ناامنی، اغتشاش و حیف و میل اموال مردم انجام شود.
وی افزود: همین چند روز پیش پلیس فرانسه 11 عکس را منتشر و اعلام کرد این افراد به سمت پلیس بطری آب پرتاب کرده‌اند. یعنی فقط به خاطر پرتاب یک بطری آب پلیس فرانسه اعلام می‌کند این افراد تحت پیگرد قرار دارند.
این نماینده مجلس با اشاره به ناآرامی‌های اخیر گفت: متاسفانه در ایامی که گذشت ما شاهد اقداماتی بودیم که دشمنان ملت ایران و گروه‌های تجزیه‌طلب، که خواهان هیچ گونه پیشرفتی برای مردم ایران نیستند پشت آن قرار داشتند و تجزیه ایران را دنبال می‌کردند.
عزیزی تصریح کرد: از قبل هم اعلام کرده بودند که ایران تابستان داغی را پشت سر خواهد گذاشت، یک مقطع در موضوع آزادسازی ارز ترجیحی شروع به توطئه کردند اما کارگر نیفتاد، بعد از این در موضوعات مختلف قومی و مذهبی وارد شدند که کارگر نیفتاد تا اینکه اتفاقی رخ داد که مسیر مشخصی هم برای پیگیری دارد، همه مسئولین هم تاکید کردند باید پیگیری کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه گروه‌های مخالف امنیت و آسایش مردم و کسانی که خیلی سریع هیجان‌زده می‌شوند، موجب لطمات زیادی بر جان و مال و حتی ناموس مردم شدند، گفت: کجای اعتراض و مطالبه‌گری این معنا را می‌دهد که شهر را به آتش بکشند؟ آمبولانسی که مجروح حمل می‌کند را آتش بزنند؟ کجای اعتراض به ما اجازه می‌دهد به ناموس مردم اهانت شود؟ پلیسی که در شهر دیگری است و اصلا ارتباطی با ماجرا نداشته و مسئولیتی هم در آن موضوع نداشته است، حلقومش را ببرند؟ مأمور نظم و امنیتی که هیچ نقشی در موضوع مورد اعتراض نداشته را در آتش بسوزانند؟ اینها با هیچ منطقی سازگار نیست.
نماینده مردم شیراز و زرقان تأکید کرد: بله! ما باید حرف معترض را بشنویم اما معترض حق آشوب ندارد. این‌ها مرز کاملا روشنی دارد، مسئولین انتظامی و امنیتی هم طبیعی است که با مخلین نظم و امنیت جامعه به عنوان یک وظیفه برخورد می‌کنند و این را باید حق هر نظام سیاسی بدانیم.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه البته ما معتقدیم پشت این وقایع گروه‌های تجزیه طلب و دشمنان ملت ایران حضور داشتند که کاملا شناخته شده‌اند. گفت: این‌ها در ادامه همان لفاظی‌های طراح نقشه تجزیه ایران، برنارد لوئیس، مورخ یهودی است که اعلام کرد تنها راه مقابله با ایران، مقابله با یکپارچگی آن است و با صراحت اعلام کردند کشورهایی مانند ایران برای غرب یک تهدید هستند و باید تجزیه شوند تا یک‌بار برای همیشه قدرت اسلام خنثی شود. آن‌هایی که اگر دستشان برسد به هیچ جریان سیاسی، به هیچ قوم ایرانی رحم نمی کنند.
عزیزی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم راه درست برای اعتراض و نقد را با شیوه‌های منصفانه و بدون تعصب و هیجان‌زدگی، در فرصت‌هایی که اکنون فراهم است و فرصت‌هایی که فراهم خواهد شد، بیان کنند و نظام اسلامی هم باید نقد و اعتراض را پذیرا باشد و بشنود، به ویژه حرف جوانان و کسانی که دلشان برای این آب و خاک می‌سوزد و ایده و پیشنهاد هم دارند، از آن طرف هم اجازه ندهیم اتفاقاتی رخ دهد که سزاوار نبوده و نیست.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online