قطره/ نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه وضعیت مسکن در همدان مطلوب نیست گفت: برای کاهش فشار در این حوزه و ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی، باید ۳ هزار هکتار به محدوده شهر همدان اضافه شود که انجام کار کارشناسی در این زمینه و محدوده‌ای که باید الحاق شود امر مهمی است.

حمیدرضا حاجی‌بابایی، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به برگزاری جلسه با وزیر مسکن با حضور استاندار، حجت‌الاسلام فلاحی، نماینده مردم همدان در مجلس و مدیران استانی مرتبط اظهار کرد: در این جلسه با تشریح وضعیت نامطلوب مسکن در همدان تصمیماتی برای برون‌رفت از این مشکل اتخاذ شد.
وی با بیان اینکه سال‌هاست مباحث کارشناسی و غیر کارشناسی باعث شده مسکن در همدان به محاق برود گفت: برای کاهش فشار در این حوزه و ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی، باید ۳ هزار هکتار به محدوده شهر همدان اضافه شود که انجام کار کارشناسی در این زمینه و محدوده‌ای که باید به شهر الحاق شود امر مهمی است.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه یک‌هزار و ۵۰۰ هکتار از زمین‌های اختصاصی برای ۵۰ هزار واحد در نظر گرفته می‌شود گفت: هر واحد به طور تقریبی ۲۷۳ مترمربع زمین نیاز دارد و باقی زمین‌ها نیز برای کاربری‌های مورد نیاز اختصاص خواهد یافت.
وی با اشاره به اینکه وزیر مسکن برای تحقق این مهم اختیارات لازم را به استاندار تفویض کرده است افزود: همه مسئولان باید پای کار بیایند تا بتوانیم با سرعت زمین را در اختیار مردم قرار دهیم.
حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه این ۳ هزار هکتار باید در قالب اضافه شدن به محدوده شهر و ایجاد شهرک‌ها تحقق پیدا کند گفت: با تمام توان پای این تصمیم ایستاده‌ایم و از تمام مسئولان می‌خواهیم برنامه‌ها را دنبال کنند و همه ارگان‌ها و ادارات نیز موظف به همراهی هستند.
وی با بیان اینکه هر گونه سستی و موضع غیر از این مصوبه قابل قبول نیست چراکه برای حل مشکل مسکن هیچ راهی جز اضافه شدن زمین به محدوده شهر همدان نداریم افزود: البته معتقدم همراهی لازم از سوی مسئولان امر و ادارات وجود دارد و فقط باید روند کار سرعت داده شود.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today