فارس/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: بیمارستان‌های دولتی و خصوصی اصفهان به دلیل برخورداری از امکانات، تجهیزات و پزشکان متخصص و فوق تخصص متبحر، قابلیت جذب گردشگر سلامت را دارند.

سید مرتضی حیدری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار کرد: هدف از شرکت در این نمایشگاه، نشان دادن قابلیت‌های استان در حوزه گردشگری سلامت است.
وی بیان کرد: این نمایشگاه بین‌المللی است و حضور مهمان‌های خارجی در این دوره از نمایشگاه فرصت مناسبی برای معرفی قابلیت‌های گردشگری سلامت استان اصفهان است.
حیدری تصریح کرد: اصفهان دارای پزشکان متخصص و فوق تخصص متبحری است و تعرفه‌های مناسبی هم نسبت به کشورهای همسایه وجود دارد، بنابراین ظرفیت خوبی برای جذب گردشگر سلامت به ویژه در زمینه جراحی، قلب و چشم دارد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه اصفهان از نظر زیرساخت‌های گردشگری سلامت نسبت به سایر استان‌ها از جمله فارس، قم و تهران جایگاه خوبی ندارد، عنوان کرد: شیوع کرونا طی دو سال اخیر نیز مزید بر علت شد و آمار گردشگران سلامت در اصفهان را به شدت کاهش داد.
وی ادامه داد: گردشگری سلامت با ایجاد همکاری بین بخشی سازمان‌های مختلف می‌تواند جایگزین مناسبی برای منابع نفتی شود، به طوری که می‌توان از طریق گردشگری سلامت به منابع پایدار دست یافت.
حیدری خاطرنشان کرد: در یکی دو سال اخیر شاهد ایجاد جاذبه‌ها و مشوق‌هایی برای جذب پزشکان ایران در کشورهای همسایه هستیم که باید این جاذبه‌ها را در داخل برای نگهداشت آن‌ها فراهم سازیم.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today