ایسنا/ دبیر قرارگاه مبارزه با کرونا در آذربایجان غربی گفت: در موج هفتم کرونا ۶۶.۸۶ درصد فوتی ها دارای بیماری زمینه‌ای بودند.

سیدجلیل موسوی، دبیر قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا در آذربایجان غربی اظهار کرد: در موج هفتم کرونا از اول تیر تا پایان شهریور ۷ هزار و ۵۶۱ بیمار در بخش‌های کرونایی استان بستری شدند که از این تعداد ۲۷.۱۵ درصد دارای تست مثبت و ۷۲.۸۵ درصد منفی داشتند. 
موسوی با اشاره به فوتی های کرونا در موج هفتم نیز گفت: طی بازه زمانی اول تیر تا پایان شهریور ۳۳۸ نفر بیمار فوت شدند که از این تعداد ۴۳.۷۹ درصد دارای تست مثبت و تست مابقی منفی بود، همچنین ۶۶.۸۶ درصد فوتی ها دارای بیماری زمینه‌ای بودند. 
وی در خصوص آخرین وضعیت کرونایی استان افزود: در حال حاضر ۱۱۰ نفر در بخش‌های کرونایی بستری هستند که از این تعداد ۱۲ بیمار کرونا مثبت هستند.
دبیر قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا در استان ادامه داد: تنها در ارومیه یک مورد بستری کرونا مثبت در ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده است. 
وی با بیان اینکه مورد فوتی کرونا مثبت در ۲۴ ساعت گذشته در استان ثبت نشده است، اظهار کرد: تاکنون ۷ هزار و ۷۳۷ نفر در اثر کرونا جان خود را از دست دادند. 
موسوی از مراجعه ۶۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به مراکز ۱۶ ساعته استان خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۶ مورد مبتلای جدید مثبت در استان ثبت شده است. 

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today