ایسنا/ استاندار هرمزگان از ساخت اسکله‌های تفریحی در بنادر استان به‌ویژه جزیره استراتژیک بوموسی خبر داد.

مهدی دوستی، استاندار هرمزگان اظهار کرد: با امضای تفاهم‌نامه سه جانبه استانداری هرمزگان، وزارت راه و شهرسازی و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، زیرساخت‌های گردشگری هرمزگان توسعه می‌یابد.
دوستی افزود: این تفاهم نامه در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در زمینه توسعه دریامحور است که طبق آن پایانه‌های گردشگری بخش غربی شهید حقانی، نخل ناخدا و جزیره هرمز تجهیز می‌شود.
وی با بیان اینکه محوریت و اولویت این تفاهم نامه تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و تعریف زیرساخت‌های جدید است، گفت: تسهیل‌گری در فرآیند صدور مجوز از موضوعات توافق‌نامه است، تسهیل در فرآیند صدور مجوزهای برای تاسیسات و سازه‌های آبی اتفاق مهمی است که سرمایه گذاری در حوزه گردشگری دریایی را رونق می‌دهد.
استاندار هرمزگان اضافه کرد: اکنون فقط پنج جزیره در حوزه دریایی و بندری کاربری دارند که موضوعات این تفاهم نامه در راستای توسعه محوطه بنادر، ارتقای کیفیت ارائه خدمات مسافرت‌های دریایی در ابعاد داخلی و بین‌المللی، گسترش فعالیت‌های گردشگری دریایی با شرایط ایمن مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی است تا گردشگری دریایی در هرمزگان شکوفا شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: اسکله‌های تفریحی در سایر بنادر استان به‌ویژه جزیره استراتژیک بوموسی به زودی ساخته می‌شود.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today