تسنیم/ مدیرکل امور مالیاتی فارس با اشاره به مزایای قانون پایانه‌های فروشگاهی گفت: قانون پایانه‌‌های فروشگاهی تا یک سال آینده برای تمامی واحدهای اقتصادی فارس اجرا می‌شود.

حمیدرضا محمدابراهیمی، مدیرکل امور مالیاتی فارس اظهار کرد: قانون پایانه‌های فروشگاهی قانونی است که 210 دستگاه می‌توانند از آن استفاده کنند و این نگرش که صرفا برای دریافت مالیات است، درست نیست.
وی با بیان اینکه بیشترین استفاده از این قانون نصیب مردم و مصرف‌کننده‌های نهایی می‌شود، گفت: دلال‌ها در نظام اقتصادی تعریف نشدند و زیرزمینی فعالیت می‌کنند اما سود زیادی می‌برند و این سود از مردم گرفته می‌شود ولی اجرای این قانون به کنترل بازار کمک می‌کند.
مدیرکل امور مالیاتی فارس با بیان مزایای این قانون افزود: میزان موجودی در سامانه قانون پایانه‌های فروشگاهی از احتکار کالا جلوگیری می‌کند و این قانون ابزار مناسبی است که استفاده درست از آن سبب شفافیت مباحث مالیاتی می‌شود.
محمدابراهیمی با بیان اینکه این قانون در بسیاری از کشورها به روش‌های دیگر اجرا می‌شود، عنوان کرد: ممکن است که قانون در اجرا سختی‌هایی داشته باشد اما هر فعال اقتصادی با هر ابزاری که بتواند به سامانه‌ها وصل شود و حافظه مالیاتی داشته باشد، می‌تواند همه فعالیت‌ها را با سامانه انجام دهد. 
وی تصریح کرد: مشوق‌های زیادی برای این سامانه گذاشته شده و البته جرایم سختی نیز در نظر گرفته شده، چون دولت بر اجرای این قانون اصرار دارد و در سال‌های متمادی نیز با نام‌های مختلف مطرح کرده است.
مدیرکل امور مالیاتی استان فارس با بیان اینکه هدف از اجرای قانون این است که نظام اقتصادی سر و سامان یابد، گفت: اعمال جریمه‌ها نیز به گونه‌ای است که 50 درصد غیر قابل بخشش است.
وی با بیان اینکه این قانون در هفت مرحله به صورت پلکانی همه اقشار را در برمی‌گیرد،‌ افزود: از سال آینده همه فعالان اقتصادی حتی یک دکه کوچک نیز بایستی به سامانه پایانه فروشگاهی متصل شود.
محمدابراهیمی تصریح کرد: از دیگر مزایای قانون پایانه‌های فروشگاهی جلوگیری از قاچاق است و این که کالاهای قاچاق مشخص می‌شود.
وی تاکید کرد: آموزش و فرهنگ‌سازی برای همراهی واحدها و فعالان اقتصادی با این قانون در یک سال پیش رو تا زمان اجرای قانون انجام می‌شود.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online