ایسنا/ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از تملک پلاک های موجود در تپه معصوم زاده تا پایان امسال خبر داد.

علی مستوفیان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی اظهار کرد: طی سفر ریاست جمهوری و وزیر میراث فرهنگی به این استان به دنبال جذب اعتباراتی برای تملک پلاک هایی بودیم که در حریم اماکن باستانی و تاریخی این استان قرار دارند.
وی گفت: با اعتباراتی که طی سفر ریاست جمهوری به این اداره کل اختصاص یافته است، پیش بینی می شود پلاک های موجود در تپه معصوم زاده تا پایان سال تملک شود.
مستوفیان افزود: برای مشخص شدن تعداد دقیق پلاک ها در تپه معصوم زاده، اقدامات کارشناسی در حال انجام است، به طوری که طی امروز نامه ای از سوی اداره کل راه و شهرسازی ارسال شده مبنی بر اینکه ۱۶ هزار متر مربع در این محل متعلق به آن اداره کل است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی در ارتباط با تملک پلاک‌ها در مجموعه عمارت مفخم نیز بیان کرد: اگر شهرداری در تپه معصوم زاده به این اداره کل کمک کند می توانیم اقدامات خوبی برای تملک املاک مجموعه مفخم انجام دهیم.
وی ادامه داد: البته برای مجموعه مفخم این اداره کل پیشنهاد بازنگری حریم را داده است که با موافقت آن، بخشی از تملک پلاک ها حل خواهد شد.
مستوفیان تصریح کرد: طی سفر رئیس جمهور به خراسان شمالی در مجموع ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای این اداره کل مصوب شد که در حال پیگیری هستیم تا با موافقت سازمان برنامه و بودجه رقم ۸۰ میلیارد تومان را برای پلاک هایی که نیاز به تملک دارد، هزینه شود.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today