باشگاه خبرنگاران/ معاون میراث‌فرهنگی کرمان از راه‌اندازی کارگاه‌های تولید زنده صنایع‌دستی همزمان با هفته گردشگری در خیابان تجلی خبر داد.

کاظم حسین‌زاده، معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از راه‌اندازی کارگاه‌های تولید زنده صنایع‌دستی همزمان با هفته گردشگری از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۹:۳۰ در روزهای ۱۰ و ۱۱ مهرماه امسال در خیابان تجلی خبر داد.
کاظم حسین‌زاده اظهار کرد: این کارگاه‌ها در رشته‌های پته‌دوزی، گلیم‌بافی، مسگری، تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، حصیربافی و... ایجاد شده‌است که هدف از راه‌اندازی این کارگاه‌ها معرفی بیشتر این رشته‌های هنری به علاقمندان است.
معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان افزود: با توجه به اینکه شهر کرمان به عنوان شهر ملی صنایع‌دستی معرفی شده است در تلاشیم با برگزاری این گونه رویداد‌های هنری بر تعداد هنرمندان افزوده و برای جوانان ایجاد شغل کنیم.
او با اشاره به همکاری شهرداری کرمان در برگزاری این رویداد اظهارکرد: درحال حاضر بیش از ۷۰ هزار هنرمند چیره‌دست کرمانی در ۱۰۰ رشته و زیررشته صنایع‌دستی فعال هستند.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman__akhbar