صاحب خبران/ کلنگ ساخت ۲۰ منزل مسکونی برای خسارت دیدگان ناشی از سیل اخیر به همت خیرین، با حضور استاندار و جمعی از مسولان و خیرین استان به زمین زده شد.

مهران فاطمی، استاندار یزد در مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت این واحدهای مسکونی اظهار کرد: به دنبال بارندگی‌ اخیر و وقوع سیل ضمن رهن منزل برای خانواده‌های آسیب دیده از سیل، اقدامات و فعالیت های لازم توسط دستگاه های خدمات رسان و مجموعه های مختلف انجام شد.
وی ضمن اشاره به آواربرداری واحدهای تخریب شده و قرارگیری تعدادی از واحدها در آستانه ساخت مجدد، اظهار کرد: به همت شهردار یزد پروانه ساخت این منازل در کوتاه ترین زمان ممکن صادر و زمینه آغاز عملیات اجرایی ۲۰ منزل مسکونی خسارت دیده از سیل فراهم شد.
استاندار در ادامه نوید آغاز عملیات اجرایی ساخت سایر خانه های آسیب دیده از سیل در آینده‌ای نزدیک را داد و گفت: به همت خیرین نیک‌اندیش و با بهره مندی از امکانات دولتی و سایر ظرفیت‌های موجود در استان، منازل سیل زده‌ای که صاحبان آنها به هیچ عنوان به لحاظ بنیه مالی امکان ساخت مجدد منزل را نداشتند، را ساخته و در اختیار آنها قرار خواهیم داد.
وی با اشاره به پرداخت ۵۰ میلیون تومان وام بلاعوض و ۱۵۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه و ۲۰۰ میلیون وام عادی به سایر صاحبان خانه‌های خسارت دیده از سیل، خاطرنشان کرد: وام‌ها دارای تنفس سه ساله و با دوره بازپرداخت 15 ساله است.
فاطمی در بخش دیگری از سخنانش به تحویل تحهیزات و لوازم منزل به خسارت دیدگان از سیل اشاره و تاکید کرد: به مرور زمان تلاش می کنیم ابعاد مختلف سیل جمع و خسارت ها پرداخت شود.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today