ایرنا/ رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی خراسان شمالی گفت: تصادفات منجر به فوت در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در این استان هفت درصد کاهش یافت.

سرهنگ احمد خندانی مقدم، رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی خراسان شمالی اظهار کرد: در این مدت ۲۷ فقره تصادف منجر به فوت در شهرهای استان گزارش شد که از لحاظ تعداد حوادث هفت درصد کاهش یافت در حالی که شمار قربانیان این سوانح با مدت مشابه پارسال برابری می کند و این نشان‌دهنده شدت تصادفات است.
وی تصریح کرد: نیمه نخست امسال یک هزار و ۲۷۴ فقره تصادف منجر به جرح در شهرهای استان ثبت شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه ۱۷ درصد افزایش یافت و در این مدت شمار مجروحان این سوانح هم با ۱۵ درصد افزایش، یک هزار و ۴۶۸ نفر گزارش شده است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی گفت: در مجموع نیمه نخست امسال ۶ هزار و ۷۴۲ فقره تصادف در شهرهای استان ثبت شد که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال ۵۸ درصد افزایش دارد.
خندانی مقدم عنوان کرد: نیمه نخست امسال ۳۰ نفر در تصادفات شهری استان جان باختند که ۸۰ درصد از آنان، عابران پیاده و موتورسیکلت‌سواران هستند.
وی خاطرنشان کرد: در این مدت ۱۳ نفر راننده موتورسیکلت و یک نفر سرنشین این وسیله نقلیه در سوانح رانندگی شهری جان باختند که آمار بسیار بالا و نگران کننده است.  
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی گفت: شهرستان شیروان با هفت نفر، اسفراین ۶ نفر و بجنورد پنج نفر بیشترین قربانیان سوانح رانندگی شهرهای استان را به خود اختصاص داده اند و بیشتر این قربانیان نیز عابران پیاده و موتورسیکلت سواران هستند.  
خندانی مقدم خاطرنشان کرد: در این مدت پنج نفر سرنشین خودرو و یک نفر راننده خودرو در تصادفات شهری استان جان خود را از دست دادند.  

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today