صدا و سیما/ سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران، از برداشت ۱۰۰ درصدی شالی در استان خبر داد.

احسان عباسپور، سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به برداشت برنج(کشت اول) در ۲۱۵ هزار هکتار برابر با ۱۰۰ درصد شالیزارهای مازندران، گفت: از این میزان ۲۰۷ هزار و ۶۴ هکتار مکانیزه برداشت شده است
وی همچنین از اختصاص ۵۸ هزار و ۷۳۸ هکتار شالیزارهای استان به کشت دوباره و ۴۰ هزار و ۳۹۲ هکتار پرورش رتون در سال زراعی جاری خبر داد و افزود: کشت مکانیزه شالی امسال در ۱۴۰ هزار و ۹۰۴ هکتار شالیزاری اس مازندران انجام شد.
عباسپور با بیان اینکه ۱۴۷ هزار و ۶۵۸ هکتار  شالیزاری استان به کشت ارقام محلی اختصاص یافت، به فعالیت ۱۸۷ واحد بانک نشای برنج در مازندران اشاره کرد و گفت: در این مدت مبارزه با علف‌های هرز در ۴۲۸ هزار و ۲۱۶ هکتار، کرم ساقه خوار برنج در ۱۴۶ هزار و ۱۶۳ هکتار و بلاست برگ و خوشه در ۱۱۸ هزار و ۵۲۵ هکتار شالیزارهای استان  عملیاتی گردید.
این مسئول با اشاره به اینکه در سال زراعی امسال، ۳۳ هزار و ۶۳۶ هکتار شالیزاری استان تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند افزود: ۸۴ هزار و ۳۹۸ تُن کود شیمیایی در این مدت، میان شالیکاران مازندرانی توزیع شده است.
عباسپور، میزان آب ذخیره شده سد‌های استان را(در حال حاضر) ۱۷۶ میلیون مترمکعب و آببندان‌ها را ۲۴۱ میلیون مترمکعب اعلام و تصریح کرد: مازندران با ۲۱۵ هزار هکتار شالیزاری، ۴۲ درصد تولید برنج کشور را در اختیار دارد.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today