باشگاه خبرنگاران/ رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: برای بازیافت بیشتر و تخصصی‌تر مقدمات، تجهیزات و تأسیساتی باید فراهم شود تا پسماند‌های خانگی به صورت کامل انجام شود.

عزی الله سیفی، رئیس شورای اسلامی شهر یزد در مراسم بهره برداری از خط پردازش ۳۰۰ تنی پسماند خانگی و رونمایی از دو دستگاه سمی تریلر پیشرفته اظهار کرد: برای بازیافت بیشتر و تخصصی‌تر مقدمات، تجهیزات و تأسیساتی باید فراهم شود تا به صورت کامل بازیافت صورت پذیرد و حالا با راه اندازی خط پردازش ۳۰۰تنی پسماند خانگی این کار بیش از پیش و به صورت تخصصی صورت می گیرد.
به گفته او، شهرداری یزد از سال‌های گذشته به دنبال چنین دستگاه پردازشی بوده است و اکنون جدید‌ترین و مدرن‌ترین تجهیزات دستگاه پردازش بهره با هزینه بالغ بر ۲۶ میلیارد، بهره برداری شد.
رئیس شورای اسلامی شهر تاکید کرد: اعتباری برای تفکیک زباله های‌تر و تبدیل به کود نیاز است که با با بهره برداری این دستگاه، بیش از ۷۰ درصد زباله‌ها به محیط زیست برمی گردد و مجددا استفاده می شود.
سیفی از تمام افرادی که در راه اندازی این کارخانه فعالیت داشته اند به خصوص شهردار و اعضای شورای شهر تقدیر و تشکر و گفت: شورای اسلامی شهر یزد نیز در ادامه این مسیر که نیازمند اعتبار، برنامه ریزی و خرید تجهیزات است همکاری و همیاری لازم را دارد.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today