صدا و سیما/ تردد واگن‌های بار ترانزیتی روسی از مرز سرخس تداوم یافته و در حال افزایش است و در صورت تامین زیرساخت‌ها در آینده رونق بیشتری خواهد گرفت.

حسن نوری زاده، سرپرست فرمانداری سرخس اظهار کرد: ۲۰ تیرماه نخستین قطار حامل ۳۹ کانتینر بار مصالح ساختمانی از مبدا روسیه با عبور از کشور‌های روسیه، قزاقستان و ترکمنستان وارد ایستگاه راه‌آهن بین‌المللی سرخس شد.
نوری زاده افزود: قطار یادشده که برای امکان سنجی مسیر، وارد ایران شده بود بار خود را از طریق بندرعباس به هند منتقل کرد.
سرپرست فرمانداری سرخس گفت: طی هفته جاری دو قطار روسی به ترتیب با ۳۷ و ۴۰ واگن حامل کود شیمیایی از سرخس وارد ایران شده اند و اکنون در مسیر بندرعباس قرار دارند و چند قطار دیگر نیز از روسیه عازم ایران هستند و طی هفته آینده وارد ایستگاه راه آهن بین المللی سرخس می‌شوند.
نوری زاده افزود: پیش از این بار‌های یادشده روسی از مرز ترکمنستان و از طریق افغانستان و پاکستان ۱۵ روزه به بنادر جنوبی پاکستان می‌رسیدند، اما اکنون این بار ترانزیتی پنج روزه و با امنیت بیشتر به بندرعباس می‌رسد که رضایت صاحبان بار را در پی داشته است.
وی اضافه کرد: اگر روند حمل بار و آمادگی زیرساخت‌های ریلی ایران همچنان اعتماد تاجران و صاحبان بار روسی را جلب کند، ورود بار ترانزیتی از مبدا روسیه به مرز سرخس به هفته‌ای چند قطار و یا روزانه تبدیل خواهد شد.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today