ایسنا/ سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان جیرفت از افزایش ۳۳ درصدی طرح‌ها و تدابیر پلیس در حوزه دستگیری سارقان و رشد ۲۷ درصدی کشف سرقت ها در۶ ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

سرهنگ عزت الله عبدلی نسب، سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان جیرفت اظهار کرد: ماموران پرتلاش پلیس شهرستان جیرفت با تشدید اقدامات انتظامی و اجرای طرح های متعدد ارتقاء امنیت اجتماعی در ۶ ماهه اول سال جاری موفق به دستگیری ۱۲۴۰ سارق شدند که این عملکرد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۳۳ درصدی داشته است.
وی افزود: طی این مدت با به کارگیری توان اطلاعاتی و عملیاتی واحدهای تابعه و اشرافیت اطلاعاتی بر تحرکات سارقان و مالخران در مجموع ۱۷۱۲ فقره انواع سرقت کشف شد که در همین رابطه افزایش ۲۷ درصدی کشف سرقت را نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد بودیم.
این مسئول انتظامی با اشاره به اینکه وقوع سرقت‌ها هم نسبت به سال گذشته ۴۴ درصد افزایش داشته و برای کاهش این جرم بیش از پیش تلاش خواهیم کرد، افزود: این سارقان بیشتر اقدام به سرقت خرد منزل، احشام، خودرو، موتورسیکلت، اماکن خصوصی و قطعات خودرو کرده بودند که در این رابطه به شهروندان توصیه می شود با بهره گیری از تجهیزات ایمنی مناسب تر مراقب اموال و اماکن خصوصی خود باشند.
سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان جیرفت با اشاره به تعامل خوب مقامات قضایی با ماموران انتظامی در دستگیری سارقان، خاطرنشان کرد: پلیس برای ارتقاء نظم و امنیت تلاش می کند و امیدواریم شهروندان به نکات پیشگیرانه توجه جدی داشته و با گزارش موارد مشکوک به پلیس، نقش خود را در تولید و حفظ امنیت ایفاء کنند.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman__akhbar