فارس/ رئیس پلیس راهور چهارمحال و بختیاری گفت: طرح «همیار پلیس» نهایتاً تا دو هفته دیگر در مدارس استان اجرا می‌شود که اولویت اجرای طرح با مدارسی است که در خیابان اصلی واقع و مدیران آن‌ها همکاری بهتری با مجموعه راهور داشته باشند.

ایرج حسین‌پور، رئیس پلیس راهور چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: طرح «همیار پلیس» نهایتاً تا دو هفته دیگر در مدارس چهارمحال و بختیاری اجرا می‌شود که اولویت اجرای طرح با مدارسی است که در خیابان اصلی واقع هستند و مدیران آن‌ها همکاری بهتری با مجموعه راهور دارند.
وی افزود: این طرح نیازمند خرید اقلامی از جمله تابلو ایست و جلیقه متحدالشکل و آموزش دانش‌آموزان است که نیروهای راهور در مدارس اولویت‌دار قوانین را به کودکان آموزش می‌دهند.
رئیس پلیس راهور چهارمحال و بختیاری ادامه داد: البته برخی مدارس که در خیابان اصلی هستند و خطر بیشتری دانش‌آموزان را تهدید می‌کند مانند مدرسه حضرت زینب(س) واقع در خیابان فارابی علاوه بر همیار پلیس، بابای مدرسه و نیروهای راهور برای کنترل اتومبیل‌ها جلوی درب مدرسه حاضر می‌شوند.
حسین‌پور عنوان کرد: از آنجایی که پلیس راهور با کمبود نیروی انسانی مواجه است و قوانین را باید از کودکی به فرزندان آموزش دهیم بنابراین از پتانسیل مدارس برای طرح همیار پلیس به منظور کاهش ترافیک و تصادفات دانش‌آموزی استفاده می‌کنیم.
وی با بیان اینکه این حرکت باعث علاقه‌مند شدن کودکان به این شغل می‌شود، ادامه داد: اگر کودکی درب مدارس جلوی ماشینی را بگیرد اولیا به آن احترام خاصی می‌گذارند و خودبه‌خود قوانین را رعایت می‌کنند که ما نیز خواستار همین موضوع هستیم.
رئیس پلیس راهور استان در پایان گفت: آمار تصادفات دانش‌آموزی جدای از آمار تصادفات محاسبه و به مرکز ارسال می‌شود که از سال ۹۰ تا کنون تنها سه الی چهار مورد مجروحیت دانش‌آموزان بر اثر تصادفات گزارش شده است.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday